Ярмолаєва: В дуже символічний день помер Кернес. Він боровся в різні роки проти українського Харкова, але життя зробило по-своєму

У мене нема нічого з нагоди смерті Кернеса. Бо моє припущення про «вікенд у Берні» у Харкові 25.10 здійснилось на всі 100%.

Але тут такий цікавий символізм – повідомляє Marina Daniluk-Yarmolaeva

Кернес помер у день народження відомого українського мовознавця Юрія Шевельова. Харків’янина німецького походження.

У 2013 Добкін і Кернес влаштовували танці на кістках цього історика української літератури, коли розбивали пам’ятні таблички у Харкові.
Кернес помер у день народження Данила Щербаківського, крутого етнографа і дослідника українського народного мистецтва. Саме він за 17 років зібрав 30000 експонатів для Київського історичного музею. Під час більшовицької революції рятував мистецькі твори із панських садиб. У 20-ті наполегливо їздив до Москви рятувати ікони, хрести і кубки, які украли росіяни із наших церков під приводом «нада помочь жертвам голода в России». У 1927 році він учинив самогубство, бо не міг стерпіти доносів бібліотекаря Антіна Онищука. За іронією долі — його похорони на території Києво-Печерської лаври перетворились в антирадянський мітинг. Онищука в 1937 розстріляли уже свої. А московські попи у Лаврі стерли з лиця землі могилу того, хто… повернув їй вкрадений радянськими військами золотий хрест Богдана Хмельницького.

Ось як виглядав цей грабунок у 1922 році. Група українських учених, серед яких Агатангел Кримський, Сергій Єфремов та інші звернулися до Раднаркому з вимогою припинити так зване вилучення цінностей, в результаті якого гинуть невідновні мистецькі твори.
В листі зазначалося: «Зрозумійте, що хрест Богдана Хмельницького, вилучений із Києво-Печерської Лаври, чи подарунок Мазепи – царські врата, вилучені з Микільського собору, – не можуть бути зроблені наново. Тисячолітній візантійський браслет, взятий із Чернігівського музею, у тисячі разів дорожчий за срібло, з якого він виготовлений. Переплавляти ці речі у зливки чи продавати за кордон – це тяжкий злочин перед народом. Ми просимо Раднарком України втрутитися в ситуацію».

Ви уявляєте, як грабували нашу країну в 20-30 хх?

Ще цікавого про 17 грудня. У цей день 1917 року Центральна Рада отримала урядову телеграму з Петрограда від Ради Народних Комісарів, в якій зазначалося, що уряд радянської Росії «визнає Українську Народну Республіку, її право цілком відокремитися від Росії… зараз же, без обмеження та безумовно». Хоча в унісон до ЦР було висунуто ультимативні вимоги пропустити більшовицькі війська на Південний фронт для боротьби з Каледіним, не пропускати білогвардійські війська, що рухаються на Дон і Урал та припинити роззброєння Червоної гвардії.

(Як тобі таке Зеленський?)

17 грудня 1984 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію «Про неприпустимість політики державного тероризму та будь-яких дій держав, які спрямовані на підрив суспільно-політичного устрою в інших суверенних державах».

В дуже символічний день помер Кернес. Він боровся в різні роки проти українського Харкова, але життя зробило по-своєму. Урівняло датами із цими усіма подіями.

 

У мене нема нічого з нагоди смерті Кернеса. Бо моє припущення про «вікенд у Берні» у Харкові 25.10 здійснилось на всі…

Опубліковано Marina Daniluk-Yarmolaeva Четвер, 17 грудня 2020 р.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh