Науковці виявили потенційну карликову планету за межами Плутона, що може розкрити таємниці ранньої Сонячної системи.
Відкриття про далекий об’єкт, що перебуває далеко за Нептуном, здійснили японські астрономи за допомогою телескопа “Субару”, розташованого на Гаваях. Вони помітили об’єкт на відстані 252 астрономічних одиниць від Сонця. Офіційно названий 2023 KQ14, чи Амоніт, об’єкт є реліктом ранньої Сонячної системи.
Це відкриття, опубліковане в журналі Nature Astronomy, є частиною проекту Subaru FOSSIL. Воно підтверджене спостереженнями на телескопі Канада-Франція-Гаваї, що вказують на стабільну орбіту об’єкта. Вважається, що Амоніт міг перебувати на цій орбіті щонайменше 4,5 мільярда років.
“Той факт, що поточна орбіта Амоніта не збігається з орбітами трьох інших седноїдів, знижує ймовірність гіпотези дев’ятої планети”, – зазначив Юкун Хуанг. Дослідження свідчить, що в ранній Сонячній системі відбулися надзвичайні події, що могли змінити орбіти об’єктів.
Верховна Рада офіційно затвердила новий склад уряду України. Сьогодні парламент підтримав кадрові зміни в Кабінеті…
З настанням літа пасажиропотік через пункти пропуску Львівської області зріс на 40%. У вихідні дні…
На Кінбурнській косі, тимчасово контрольованій противником, з'явився український прапор. Інформація про це викликала хвилювання в…
З початку цієї доби зафіксовано 72 бойових зіткнення внаслідок російського вторгнення в Україну.Ворог здійснив обстріли…
Современные наушники отличаются по конструкции, качеству звука, типу подключения и дополнительным функциям. Чтобы купить бытовую…
Чому обирають якісні іграшки: роль конструкторів LEGO у розвитку дитини Вибір іграшок для дітей –…