Техно

Японію задіють у виробництві боєприпасів для України

США планують залучити Японію до ланцюга виробництва артилерійських боєприпасів для України, налагодивши поставки японської вибухівки.

Про це повідомляє видання Reuters з посиланням на власні джерела

Сполучені Штати прагнуть налагодити постачання тротилу із Японії для виробництва артилерійських снарядів, оскільки Вашингтон поспішає у поставках озброєння та боєприпасів в Україну перед початком контрнаступу.

Наразі дефіцит вибухових речовин на світовому ринку збільшується, що сильно ускладнює виробництво боєприпасів у великій кількості. Йдеться про відсутність порохів та тротилу, що фактично відтерміновувало європейські контракти на роки.

Японію залучать до ланцюжка поставок вибухівки у виробництві боєприпасів для України

Законодавство та правила експорту забороняють японським компаніям продавати товари військового призначення закордон, тому країна не може допомогти Україні та її союзникам напряму з поставками озброєнь.

Проте, ймовірно, союзники знайшли обхідний шлях, який дозволить продаж тротилу в умовах глобальної нестачі боєприпасів.

«Є спосіб для Сполучених Штатів купувати вибухівку в Японії», — анонімно повідомило Reuters одне із джерел, обізнаних з дискусіями з цього питання в Японії.

Експортні обмеження для продуктів подвійного призначення або обладнання для комерційного продажу менш суворі, ніж для товарів суто військового призначення. Тротил, на відміну від боєприпасів, залишається важливим інструментом у деяких цивільних сферах, наприклад, гірничій промисловості.

Джерело Reuters повідомило, що представники Японії дали згоду уряду США на продаж промислового тротилу, оскільки вибухівка не призначена лише для військового використання.

155-мм гаубиця M777 у складі ЗСУ
155-мм гаубиця M777 у складі ЗСУ

 

США хочуть підключити японських виробників до ланцюга постачання тротилу на заводи з виробництва боєприпасів. Там вибухівка буде упакована в корпуси 155-міліметрових снарядів.

Міністерство торгівлі, промисловості та економіки Японії відмовилося повідомити, чи зверталася до відомства якась японська компанія із питаннями щодо експорту тротилу.

Державний департамент США не відповів на запитання Reuters про те, чи планують США купувати тротил в Японії. Але журналістам повідомили, що Вашингтон працює з союзниками та партнерами, щоб «надати Україні необхідну підтримку для захисту» і Японія «продемонструвала лідерство в підтримці оборони України».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України