Як почистити пральну машину
Як і будь – яка побутова техніка, пральна машина потребує регулярного очищення та періодичного, профілактичного обслуговування. Більшість таких операцій краще довіряти професіоналам, але деякі, для виконання яких не потрібно спеціальних навичок та інструментів, можна проводити самостійно. З цієї статті Ви дізнаєтесь, як в домашніх умовах почистити пральну машину, щоб запобігти її можливим поломкам та суттєво продовжити терміни експлуатації.
Для того, щоб запобігти забрудненням пральних машин, використовуйте декілька простих рекомендацій:
-
після закінчення прання на кілька годин залиште завантажувальний люк повністю відкритим. Таке провітрювання посприяє випаровуванню води з конструкції барабана, складок манжета;
-
якщо в процесі прання використовуються сухі порошки, застосовуйте їх відповідно до інструкції, без запасу. В інших випадках всі надлишки зможуть накопичуватися на деталях всередині техніки;
-
проведіть прання при температурі від 30 до 40 ° С, якомога рідше на максимальних температурах. У такому режимі експлуатації в осад випадає лише незначна частина розчинених у воді солей, отже накип накопичується значно повільніше. Речі, з яких можуть опадати ворсинки, що забруднюють машину, треба прати у спеціальних, сітчастих мішках.
І ще одна важлива порада: якщо при спробі провести самостійну чистку всередині Ви зіткнулися із серйозним забрудненням, звертайтеся до сервісного центру, щоб замовити ремонт пральної машини на дому.
У складних випадках існує великий ризик пошкодити побутову техніку, тому ремонтом і очищенням повинні займатися кваліфіковані та професійні фахівці. Насамперед, це стосується маніпуляцій з ТЕНом або трубчастим електронагрівачем. У жодному разі не намагайтеся витягувати чи чистити цю дорогу та вразливу деталь самостійно, краще зателефонуйте професіоналам.
Навіщо очищати пральну машину?
Придбання навіть самої дорогої пральної машини не зможе убезпечити користувача від її раптової поломки чи можливого засмічення. Тому, періодично будь – яку пралку слід ретельно чистити. Як правило, різний бруд накопичується на пластикових чи металевих поверхнях, а мінеральні відкладення можуть з’являтись з різних причин. Серед найбільш поширених:
-
використання в процесі прання твердої води;
-
порушення встановлених правил при експлуатації пральних машин;
-
застосування при пранні дешевих миючих засобів низької якості, що не містять натуральних сполук, а лише багато хімії.
Важливо відзначити, що скупчення бруду, як правило, відбувається у важкодоступних місцях. Це помітно ускладнює весь процес очищення. Також, згодом така ситуація може призвести до серйозних поломок побутової техніки, а подальший ремонт може коштувати чимало. Тому виробники пральних машин рекомендують проводити чищення хоча б раз на місяць.
Проведення очищення машини зверху стане найпростішим і найочевиднішим способом підтримання техніки у чистоті. Адже навіть при дуже акуратному поводженні з пралкою, не замазати її під час роботи при тривалому використанні неможливо. Все рівно на ній можуть залишитись плями від порошку, води чи відбілювача. Щоб повністю очистити подібне забруднення, як правило, достатньо простої ганчірки, змоченої у теплій воді з додаванням рідини для миття посуду.
Як тільки у місці, де знаходиться машинка, з’явився неприємний запах усередині барабану, знайте, що прийшов час прочистити саме його. Для того, щоб неприємні запахи пропали, потрібно наповнити машинку гарячою водою. Рекомендується включити цикл прання в гарячій воді і, як тільки машина заповниться, зупинити цей режим. При цьому необхідно попередньо залити очищувач для пральних машин.
Спочатку слід включити ненадовго цикл прання, щоб відбілювач міг змішатися з водою. Потім вимкнути техніку та залишити її на годину. Такий простий спосіб очищення допоможе позбутись бруду та плісняви, які викликають поганий запах, а в майбутньому, призводить до поломки механізмів машини. За встановленими правилами експлуатації рекомендується проводиться очищення фільтрів раз на два, три місяці.
Барабан машини для прання являється одним із найуразливіших місць техніки. Саме тут накопичуються відкладення з вапна. Якщо на них не звертати увагу, то вже скоро техніка дасть збій і їй знадобиться невідкладний та досить дорогий ремонт. Тому для постійної профілактики рекомендується у процесі прання використовувати спеціальні засоби, які будуть пом’якшувати воду.
Очищення шлангів та фільтрів буде не менш важливою частиною догляду за пральною машинкою. Якщо своєчасно не очищати фільтри та шланги від різних забруднень, то в майбутньому поломок пральної машинки не уникнути. Для проведення чищення знадобиться невелика ємність для зливання брудної води. Також краще застелити підлогу ганчіркою, щоб вода під час зливу під машинкою не розтікалася. Далі слід відкрити кришку панелі, за якою розміщений фільтр. Знаходимо там аварійний зливний шланг та зливаємо з нього воду. Переконавшись, що води в шлангу вже немає, можна починати демонтаж фільтра. Після проведення цих робіт необхідно почистити бруд на крильчатці фільтра у вигляді волосся, пуху і просто шматків бруду. Вичистивши все зайве, можна сміливо ставити фільтр на місце.
Як очистити ТЕН від накипу
В процесі експлуатації у машинці з’являється накип, який несе в собі небезпеку. Причина його появи банальна: накип з’являється через використання жорсткої води, яка тече з – під крану. У ній міститься багато мінералів та сполук солі. При випаровуванні така рідина залишає сухі речовини, які накопичуються на деталях машини.
Такі небажанні, грязьові нашарування зупиняють на собі миючі засоби, що осідають на внутрішніх конструкціях. У результаті чого мильна піна не вимивається до кінця, при цьому вода випаровується, а мильний наліт залишається. Процес прання в інтенсивному режимі тільки посилює проблему та суттєво прискорює утворення нальоту та накипів, що робить їх щільнішими та викликає їх закоксовування.
Потрібно врахувати, що чим вища температура для прання, тим більший шар накипу може утворюватись. Значні проблеми спричиняються тим накипом, який при пранні осідає на ТЕНі. Утворене нашарування починає заважати якісному нагріванню. Карбіди погано проводять тепло, тому в процесі кожного нового прання вода нагрівається довше, а електроенергії витрачається в рази більше. З часом і сам ТЕН стає непридатним, тому доводиться проводити його передчасну заміну. Серед ознак таких поломок:
-
виникнення поганого запаху;
-
неякісно випрана білизна;
-
допущені перевитрати електроенергії;
-
передчасне зношування деталей.
Хороший засіб для очистки від накипу пральних машин повинен відповідати декільком обов’язковим умовам:
-
бути повністю безпечним для людини, одягу який вона носить;
-
ефективно очищати внутрішні деталі пралки від відкладень вапна, залишків порошку.
-
бути безпечним для техніки, не шкодити деталям з металу, гуми чи пластику.
У даному випадку відразу можна відкинути, як засоби для чищення від накипу, ті, що використовуються під час прання білизни. Дійсно, будь – який засіб являє собою слабкий розчин кислоти та може видаляти накип. При цьому, засоби, які застосовуються у пранні, виконують функції пом’якшення води. Вони можуть перешкоджати утворенню нового накипу, але не в змозі видалити вже наявні порошкові та мінеральні відкладення.
Хоча з очищенням внутрішніх поверхонь побутової техніки може добре впоратись лимонна, сірчана чи соляна кислота, а також оцтова есенція, проте всі перелічені засоби можуть негативно вплинути на метал запчастин, манжети та патрубки з гуми. Таким чином процес зношування прискорюється, а деталі пошкоджуються. Також не рекомендується застосовувати в машинах для прання засоби від накипу, які призначені для очищення електрочайників. У чайників відсутні гумові патрубки для води, а в конструкціїї пральних машин їх дуже багато.
Рекомендуємо для цих потреб використовувати якісні засоби для чистки, які, як правило, випускаються виробниками пральних машин і за своїми характеристиками повністю відповідають зазначеним вимогам.
Як очистити пральну машину від цвілі і грибка?
Раз на місяць обов’язково вмикайте машину на максимальних температурах, або на цикл прання з кип’ятінням. При цьому радимо використовувати порошки з відбілювачем. Раз на 3 – 6 місяців робіть чистку машини лимонною кислотою або розчином оцту. Це допоможе усунути накип з поверхні нагрівальних елементів та знищить спори грибка.
Щоб успішно очистити від плісняви машинку для прання потрібно знайти всі місця, де грибок облаштувався та розвивається. Насамперед перевірте, чи немає цвілі на:
-
гумовому ущільнювачу навколо дверцят;
-
лотку для дозування порошку чи ополіскувача;
-
шлангу, що веде від лотка в бак;
-
зливному шлангу, фільтрі на ньому.
Найчастіше такі проблеми спостерігаються з машинками тих хазяйок, які занадто схильні до економії та переконливо вважають, що краще прати в режимі короткого прання при низьких температурах. Якщо при такому економ – пранні ще і не проводиться своєчасне очищення машинки від накипу, не застосовуються порошки, у складі яких є відбілювачі, використовується багато ополіскувача, то цвіль практично отримує всі умови для появи та розвитку.
Також це пов’язано з тим, що за умови низьких температур під час прання не проходить дезінфекція техніки. При температурному режимі до 60°С спори грибків почуваються просто чудово, а ті колонії, що вже з’явилися, абсолютно не страждають від перегріву.
Відсутність в процесі прання хімічно активних речовин, якими зазвичай є відбілювачі, лише посилює рівень комфортного існування плісняви. Не надто якісно виполосканий пом’якшувач білизни залишає на стінках машинки слизовий наліт, у якому спори відмінно закріплюються та перетворюються на нові колонії грибка. Вогкість та тепло – це те, про що мріяв би кожен грибок.
Щоб позбутися непроханої напасті та назавжди очистити агрегат, необхідно ретельно слідкувати за чистотою в машині. Не рекомендується залишати надовго випраний одяг в середині, оскільки вологе та тепле середовище тільки активно сприяє розмноженню плісняви та грибку. Через них, крім виникнення неприємного запаху, значно погіршується працездатність пральної машини. Як тільки всі речі випрані, їх слід вивісити на мотузку або перекласти в іншу ємність.
Позбутися плісняви та грибку допоможе провітрювання. Таким чином, навіть якщо в машинці залишилася певна волога, вона досить швидко висохне завдяки ретельному провітрюванню. Якщо ж у машинці залишилося багато вологи, то її краще насухо протерти ганчіркою. Завдяки таким елементарним та, водночас, простим порадам пральна машина прослужить довше і весь цей час буде надійним помічником для своїх власників.