Новини

Які клеми для акумуляторів вибрати?

Які бувають клеми для акумуляторів

Новачки, зіткнувшись з необхідністю заміни акумулятора, часто задаються питанням, які клеми акумулятора вибрати. Це насправді має сенс, оскільки свинець, латунь і мідь поводяться по-різному. Розглянемо докладніше, чим відрізняються клеми з різних матеріалів. Чи є сенс обмінюватися?

Особливості розміщення акумулятора

Щоб зрозуміти, який пристрій потрібно купити для свого акумулятора, вам потрібно зрозуміти пристрій. Хімічний елемент живлення зі свинцевим дротом, що виступає з полімерного корпусу. Свинець через цей метал, інші метали марні в цьому середовищі. Виводи струму об’єднані і з’єднані монолітом з електродними перемичками.

Електроди, як і сітки, виготовляють не з чистого свинцю, а зі сплавів з різними домішками і сплавами. Це зроблено спеціально, так як чистий свинець швидко окислюється, швидко руйнуючи контакт. Отже, якщо в описі батареї вказано, що вона зроблена з чистого свинцю, це брехня. Так були зроблені перші батареї, і вони мали дуже короткий термін служби. Сплави автомобільних акумуляторів були леговані для підвищення надійності.

На практиці використовувалися також методи виведення струму через клеми з інших видів металів, як правило, міді та латуні. Але в результаті різниці питомих опорів в точках контакту стався перепад напруги, що викликало утворення іскор і нагару Товар і зовнішні висновки виготовлені з одного типу сплаву. Щонайменше три варіанти використовуються, коли мова йде про клеми акумулятора, до яких підключається бортова мережа.

Якщо це свинцевий сплав, краще використовувати його як є, але він дуже слабкий. Затиск свинцю може зламатися під час затискання. У місцях з’єднання мідного дроту та клеми може статися окислення. З цієї причини вам слід купувати його з гвинтовим затискачем, але він поламає метал там, де ви його загвинтите.

Латунні клеми є найпоширенішими клемами автомобільних акумуляторів. Вони менш схильні до окислення, а по щільності і в’язкості метали більш міцні, міцні і здатні витримувати багаторазову затяжку. Контакт між мідним дротом і провідним дротом хороший, але будь ласка, натисніть якомога сильніше. Сплави твердіші за чисту мідь, тому контактна поверхня повинна бути відполірована, щоб максимально збільшити площу контакту. Мідні нитки можна паяти. Такі склади дуже міцні і стійкі до механічних навантажень.

Мідь – на відміну від латуні, мідь має більш червоний колір. Для порівняння досить приєднати до нього мідний дріт. Контакт теж вийшов надійним, метал не окислюється, але окислюється при попаданні на нього вологи. Під дією електричного струму і у водному середовищі відбувається електролітична реакція і утворюється зелений оксид.

Незалежно від того, вибираєте ви свинцеві або мідні клеми, вам потрібно захистити контакти, тому існують спеціальні контактні мастила на основі силікону. Змастить клеми негайно, не чекаючи днів або тижнів експлуатації, і ви можете забути про погані контакти.

Конфігурація клемм

Існує кілька типів клем акумулятора в залежності від конструкції. Кілька проводів різного перерізу зазвичай підключаються до негативної клеми, а потім до плюсової. Тому рекомендується вибирати комбінований термінал. Вони мають кілька отворів великого та малого діаметрів і використовують приховані гвинти під шестигранним ключем для кріплення проводів. Метал більш щільний, тому міцніше тримає дріт. При покупці дивіться на товщину стінки клеми, де знаходиться різьба. Його повинно бути достатньо для того, щоб витримувати значну силу затиску. Такі клеми також можна приєднувати до проводів за допомогою пайки. Латунь або мідь добре паяються.

Якщо виникає потреба купити автозапчастини, наприклад клеми або 5WK90541 SIEMENS Датчик положення коленвалу, то це краще зробити у провіреного постачальника.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України