Поради

Які є вулики для бджіл

Бджільництво – непросте, але вигідне заняття, й воно є таким не лише завдяки своїй рентабельності, а й тому, що часто дарує задоволення самому бджоляреві. Медоносні бджоли приносять користь і тим, що проводять опилення рослин. Облаштувати пасіку на дачі чи присадибній ділянці дуже вигідно тому, що це підвищить продуктивність усього господарства в цілому. Готові вулики в України можна придбати за різними цінами, є й найпростіші у використанні недорогі варіанти для початківців. Але варто враховувати, що одного лише вулика недостатньо.

Медогонка й воскотопка – основні аксесуари, які потрібні бджоляреві – на ранніх етапах можна брати в оренду, не обов’язково купувати. Інші товари відносно недорогі, і їх може собі дозволити будь-хто. Варто також відмітити, що деякі власники пасік прагнуть виготовляти вулики самостійно, адже конструктивно й технологічно вони зовсім не складні. Для цього можна використовувати креслення, доступні в інтернеті. Але початківцеві краще придбати готову конструкцію, аби зрозуміти, як вона виглядає, і точно вивчити потреби бджолиних сімей.

Що являє собою конструкція вулика

Від землі цей будиночок для бджіл відгороджує спеціальна підставка або дно, а його похила передня стінка – це посадковий майданчик для комах. Між корпусом та дном найчастіше знаходиться оборотне дно, яке не має передньої стінки. Воно значно полегшує процес догляду за комахами, особливо прибирання сміття. Важливою частиною будь-якого вулика є корпус, або коробка без дна, яка може мати додаткове вічко у верхній третині. Там знаходяться гніздові рамки – саме на них проходить повсякдення життя бджіл.

Магазин – це теж коробка без вічка, але трохи зменшеної висоти. Це товарна надставка, призначена для відбирання меду. Магазин та корпус розділяються за допомогою горизонтально поставленої розділової сітки-сепаратора, з осередками такої висоти, щоб через них могли проходити лише робочі бджоли, але не матка. Стільники будуються та заповнюються медом, але матка не може відкладати в них яйця, тому запечатування не відбувається.

Що таке вулик Лангстрота-Рута

Це багатокорпусні конструкції з корпусами й магазинами однакової висоти, розрахованими на стандартні рамки типу Рута. Для піддашника може передбачуватись вентиляція, або він робиться глухим, в залежності від умов. Але в будь-якому разі, вибрати найкращий вулик допоможе професійний магазин для пасічників.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України