Які є вулики для бджіл

Бджільництво – непросте, але вигідне заняття, й воно є таким не лише завдяки своїй рентабельності, а й тому, що часто дарує задоволення самому бджоляреві. Медоносні бджоли приносять користь і тим, що проводять опилення рослин. Облаштувати пасіку на дачі чи присадибній ділянці дуже вигідно тому, що це підвищить продуктивність усього господарства в цілому. Готові вулики в України можна придбати за різними цінами, є й найпростіші у використанні недорогі варіанти для початківців. Але варто враховувати, що одного лише вулика недостатньо.

Медогонка й воскотопка – основні аксесуари, які потрібні бджоляреві – на ранніх етапах можна брати в оренду, не обов’язково купувати. Інші товари відносно недорогі, і їх може собі дозволити будь-хто. Варто також відмітити, що деякі власники пасік прагнуть виготовляти вулики самостійно, адже конструктивно й технологічно вони зовсім не складні. Для цього можна використовувати креслення, доступні в інтернеті. Але початківцеві краще придбати готову конструкцію, аби зрозуміти, як вона виглядає, і точно вивчити потреби бджолиних сімей.

Що являє собою конструкція вулика

Від землі цей будиночок для бджіл відгороджує спеціальна підставка або дно, а його похила передня стінка – це посадковий майданчик для комах. Між корпусом та дном найчастіше знаходиться оборотне дно, яке не має передньої стінки. Воно значно полегшує процес догляду за комахами, особливо прибирання сміття. Важливою частиною будь-якого вулика є корпус, або коробка без дна, яка може мати додаткове вічко у верхній третині. Там знаходяться гніздові рамки – саме на них проходить повсякдення життя бджіл.

Магазин – це теж коробка без вічка, але трохи зменшеної висоти. Це товарна надставка, призначена для відбирання меду. Магазин та корпус розділяються за допомогою горизонтально поставленої розділової сітки-сепаратора, з осередками такої висоти, щоб через них могли проходити лише робочі бджоли, але не матка. Стільники будуються та заповнюються медом, але матка не може відкладати в них яйця, тому запечатування не відбувається.

Що таке вулик Лангстрота-Рута

Це багатокорпусні конструкції з корпусами й магазинами однакової висоти, розрахованими на стандартні рамки типу Рута. Для піддашника може передбачуватись вентиляція, або він робиться глухим, в залежності від умов. Але в будь-якому разі, вибрати найкращий вулик допоможе професійний магазин для пасічників.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh