Техно

Як “згадати” пароль від Wi-Fi: прості способи знайти місце зберігання коду доступу

Потрібно терміново підключити телефон чи ноутбук до мережі, а пароль від Wi-Fi з якоїсь причини “злетів”. Мало хто може похвалитися запам’ятовуванням такої “дрібниці” або просто пам’ять підводить.

Вирішити таку проблему допоможуть кілька способів: код доступу зберігається на вашому телефоні або комп’ютері.

Вам пощастило, якщо ви не змінювали пароль на Wi-Fi одразу, як вам встановили роутер. Тому що на задній панелі вказано логін та пароль за замовчуванням, який можна ввести та знову підключитися до мережі. Поруч із написом SSID є вся необхідна інформація або почитайте інструкцію до роутера.

Якщо ви змінили пароль відразу, його можна подивитися на комп’ютері або ноутбуці. Все залежить від вашої операційної системи.

Якщо у вас Windows, натисніть на іконку “Wi-Fi”, розташовану в нижньому правому кутку екрана, відкрийте “Налаштування мережі” і перейдіть до розділу “Wi-Fi”. Потім натисніть “Змінити параметри адаптера”, щоб відкрити панель керування мережами. Знайдіть активне бездротове з’єднання та натисніть “Перегляд статусу підключення”. Потім виберіть “Властивості бездротової мережі” та на вкладці “Безпека” знайдіть поле “Ключ безпечної мережі”. У цьому полі приховано пароль, натисніть “Показати символи”.

Якщо у вас телефон на базі операційної системи Android, відкрийте папку “data” перейдіть до “misc” > “Wi-Fi”. У цій папці відображається текстовий файл під назвою “wpa_supplicant.conf”. Відкрийте його та ви побачите список паролів, які були використані для підключення до роутера.

На iPhone з версією iOS 16 пароль легко перевірити. Зайдіть до параметрів, виберіть розділ Wi-Fi, натисніть на ім’я мережі, до якої ви підключені, і ви побачите опцію пароль.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України