Новини

Як вибрати римські штори?

Сьогодні римські штори – зручний і стильний декор для вікон. Це відрізок тканини, верхній край якої підгинається, туди втягається вставка, яка потім кріпиться до спеціального карниза. Нижній край тканини має невеличкий важіль для того, щоб штора тримала правильну форму. Тож через свій особливий вигляд римські штори у Львові та інших містах стали надзвичайно популярними.

У тканину на певній відстані одна від одної протягнуті спеціальні тверді вставки. Саме вони допомагають шторі збиратися в ефектні складки, коли її піднімають. Коли штора перебуває в закритому стані, цих вставок не помітно. Тканину просто наглухо закриває віконний отвір від променів сонця та поглядів сторонніх.

Римську штору можна:

  • повністю опускати, занурюючи кімнату в напівтемряву;

  • повністю піднімати, впускаючи максимальну кількість світла;

  • залишати десь посередині, регулюючи потік сонячних променів.

Які переваги римських штор?

  1. Економія простору. Римська штора – це невеликий шматочок тканини, який що в складеному стані, що в розкладеному займає небагато місця. Тож загалом конструкція не буде віднімати простір, що властиво, наприклад, масивним портьєрам. Саме тому не дуже великі за площею кімнати вигідно оформлювати саме такими шторами, які будуть виконувати всі необхідні функції, але при цьому забирати мінімум корисного простору.

  2. Легкість у керуванні. Для того щоб відкрити штори, потрібно просто потягнути за шнурок, який відразу приведе в дію всю конструкцію. З цим впорається навіть дитина, тому римські штори часто стають окрасою також і дитячих кімнат.

  3. Простота в догляді. Тканини для римських штор потрібно обмаль, то і пилу вона збирає не так вже й багато. До того ж, є моделі, які додатково просочуються спеціальними речовинами, які відштовхують пил і бруд. Це відмінний варіант для таких приміщень, як кухня. Якщо штора дещо забруднилася, то її просто знімають з карниза та акуратно перуть.

  4. Лаконічність форми. Це ще один плюс римських штор. У них немає жодних зайвих елементів, лише суцільна геометрія в поєднанні з ефектними складками.

  5. Можливість поєднувати з будь-яким типом інтер’єру. Це надає римським шторам особливу багатофункціональність. Їх можна міксувати і з іншими видами оформлення, наприклад, із гардинами – виходить доволі незвично та стильно. Такий варіант розв’язує всі питання, наприклад, коли потрібно багато світла в кімнаті, а повністю відчинене вікно залишає відчуття дискомфорту й незахищеності.

  6. Різноманіття можливих кольорів і дизайну. Для своїх штор можна вибрати будь-який малюнок, навіть зробити індивідуальне замовлення. Для занадто сонячних кімнат зазвичай вибирають штори щільніше, а для тіньових – напівпрозорі, які будуть служити, радше, декоративним елементом, ніж функціональним.

  7. Простота в монтажі – конструкцію можна прикріпити і до стелі, і стін, і навіть до вікна.

Римські штори надійно захищають від сонця, чужих поглядів із вулиці, затримують тепло влітку і холод взимку, а також стають гарною прикрасою для різних кімнат. Ось чому варто розглянути їх, коли ви будете вибирати оформлення для вікон.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України