Поради

Як вибрати кисневий концентратор для будинку – поради волонтерки

Відразу обмовлюся. Я не виробник, не продавець і не лікар. Я впевнений користувач, який регулярно купує ці апарати для підопічних фонду і знає їх в роботі. Зараз у нас близько 70 апаратів. До кінця року буде 100.

Про це Голосу українською повідомила волонтер Леся Литвинова.

Отже. Що таке кисневий концентратор і як він працює

За допомогою вбудованого компресора кисневий концентратор нагнітає всередину повітря з приміщення, в якому він стоїть. Усередині повітря потрапляє в циліндри з цеолітом, де проходить через мережу з кульок цеоліту – «молекулярне сито», яке затримує молекули азоту і пропускає молекули кисню. Чистий кисень подається в стаканчик для зволоження, звідки вже в зволоженому вигляді через канюлі або маску потрапляє до пацієнта.

Концентратор не треба заправляти киснем. Він його виробляє. Але йому потрібно електрику. Відключений світло може перетворитися у велику проблему для тих, кому кисень потрібен постійно, а не час від часу. Варіанти вирішення до включення світла:

– Генератор. Потужність домашніх апаратів – менше кіловата, так що підійде малопотужний.
– автомобільний акумулятор в парі з інверотором.
– кисневий балон або подушка

У стаканчику для зволоження повинна бути дистильована вода. Продається в аптеках (дорожче) і на заправках / автомагазинах (дешевше). Можна замінити кип’яченою, але якщо хочете, що б фільтр не засмітився через тиждень – не робіть цього, будь ласка. Вода не впливає на роботу концентратора. Вона потрібна для того, що б НЕ сушило слизову. До речі, деяким пацієнтам цього не вистачає і треба додатково зволожувати. Якщо Ви користуєтеся канюлями – будь-які зволожуючі крапельки в ніс. Якщо маскою – пити або полоскати рот.

На стаканчику є два ділення – мінімальний і максимальний рівень

Буде більше ніж треба – вода закидатиметься в канюлі і створювати перешкоду для доступу кисню. Буде менше – буде сушити слизову.

Різниці в обсязі кисню, який подається через канюлі або через маску немає. Канюлі зручніше тим, що залишається вільним рот – можна пити, їсти, приймати ліки і скаржитися на несправедливість світу .

Але якщо є нежить, викривлення перегородки та інші штуки, які заважають дихати носом повноцінно, тоді зручніше маска.

Деяким чисто психологічно маска здається «солідніше», а значить ефективніше.

І маска і канюлі приєднуються до стаканчику для зволоження.

Кисневі концентратори відрізняються максимальною продуктивністю кисню і його насиченістю. Це ті характеристики, на які потрібно звернути увагу.

Апарат може видавати Масимально потік 3 літри в хвилину, 5 літрів, 10 літрів і навіть 20 літрів. Ціна буде відрізнятися разюче. Практика показує, що при ковіде багато обходяться п’ятіркою. Але сильно не все. Трилітровий можна не купувати взагалі. 20 літрів – настільки рідкісний випадок, що я не купила жодного, хоча пропонували.

Насиченість потоку киснем – це «якість» самого кисню. Хороші апарати дають 93-97% з похибкою + \ – 3. Слабкі дають цей показник на 1-2 літрах, а ніж потік вище – тим менше концентрація. Всі ці показники прописані в характеристиках моделі. Не полінуйтеся загугли.

Кількість літрів в хвилину, які потрібні для терапії підкаже лікар. Це неможливо зробити заздалегідь. Орієнтуватися він буде на об’єктивний стан, вага пацієнта і показники пульсоксиметра. Кількість літрів в хвилину регулюється ручкою на корпусі концентратора (в окремих випадках на електронній панелі). Кулька усередині шкали буде показувати Вам кількість літрів, яке Ви зараз отримуєте (фото 5)

Більшість концентраторів розраховані на одного пацієнта. Але є просунуті моделі, які дозволяють підключити двох відразу. Кожного на самостійному потоці. Це добре в тому випадку, якщо, наприклад, в сім’ї є відразу двоє пацієнтів з групи ризику і Ви припускаєте, що хворіти вони будуть синхронно. З нашого досвіду це приблизно кожен 15-й випадок з звернулися (фото 6).

Витратні матеріали

Жоден апарат не буде працювати вічно на одному і тому ж фільтрі. Вам важливо знати що міняти в апараті, з якою частотою і де брати витратні матеріали на заміну. Тому перед покупкою уважно вивчіть це питання, інакше за шалені гроші отримаєте або одноразовий апарат, або розсадник інфекції.

Зовнішній фільтр (він же фільтр грубої очистки) знаходиться як в пилососі на корпусі в місці забору повітря. Його досить регулярно витрушувати. Він збере на себе весь бруд, до якої дотягнеться – пил, шерсть, пух і т.д. (Фото 7)

Внутрішній фільтр тонкого очищення – найважливіший критерій оцінки по расходникам. Їх існує багато різноманітних і замінити іншим не вийде. (Фото 8)

Переконайтеся в тому, що такі є де взяти. Цей фільтр вимагає заміни раз в 4-8 місяців, якщо користується один пацієнт або якщо змінився основний користувач.

Бактеріальний фільтр

Є не у всіх моделях. Це той фільтр, де «застрягнуть» бактерії. Він стандартний, знайти можна без проблем.

А тепер про сумне. Концентраторів в наявності практично ніде немає

Те, що є варто невиправдано дорого. Я не можу дати посилання на апарат, який Вам підійде. Тому що будь-яке посилання, яку я зараз знайду, буде актуальна найближчі 15 хвилин і все. Їх треба або ловити, або чекати.

Можу тільки сказати, що в спокійні часи п’ятилітровий можна було купити приблизно за 15 000 грн, Десятилітровий за 35 – 40, двадцятилітрових тривати не рекомендувати для домашньої покупки. Зараз ціни пішли в рознос і залежать від термінів поставки, ступеня зношеності і совісті постачальника.

Доповідь закінчила. Сподіваюся, що відповіла на всі питання. Вибачте, якщо кого засмутила.

По многочисленным просьбам. Как выбрать кислородный концентратор для дома.

Сразу оговорюсь. Я не производитель, не…

Опубліковано Лесею Литвиновою Пʼятниця, 16 жовтня 2020 р.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України