Техно

Як вчені відстежили хмари метану над Титаном

Вчені вперше відстежили хмари метану над озерами Титану.

Титан, найбільший супутник Сатурна, став ще загадковішим завдяки новим спостереженням. **Метанові хмари** на цьому супутнику виявилися джерелом особливих дощів, які не нагадують земні зливи. Дослідники зібрали добуті дані, які показують конвекцію хмар у північній півкулі Титану, що переміщуються над його моторошними водоймами.

За словами *Конора Ніксона*, наукового співробітника з Центру космічних польотів ім. Годдарда НАСА, це відкриття допомагає зрозуміти кліматичний цикл на Титані: «Як метанові хмари можуть генерувати дощ і поповнювати запаси метану». Використовуючи інфрачервоні фільтри космічного телескопа Вебб та обсерваторії Кека, науковці змогли оцінити висоту хмар.

Спостереження проводилися в листопаді 2022 і липні 2023 року, фіксуючи хмари в північних широтах. Хмари рухалися на більшу висоту протягом декількох днів, але опади спостережити безпосередньо не вдалося.

Незважаючи на низькі температури, Титан має складну органічну хімію, що може відповісти на питання про форми життя в різних планетарних умовах. Через мільярди років метан на Титані може зникнути, залишивши супутник майже без повітря.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України