Авторські статті

Як утилізувати одноразовий пластиковий посуд: поради фахівців

Плануючи відпочинок на природі, особливо зараз, улітку, в нашому списку завжди є одноразовий посуд – від виделок і тарілок до контейнерів для зберігання їжі. Фахівці ЛКП «Адміністратор послуги з управління побутовими відходами» пояснюють, в які контейнери слід викидати такий тип відходів.

“Одноразовий посуд зазвичай після використання на природі збирають в один пакет, а тоді викидають у контейнер для змішаних відходів. І так робити правильно! Тому що одноразовий посуд здебільшого, виготовлений із тонкого пластику та паперу низької якості, що ускладнює його сортування та переробку. А забруднений залишками їжі, жиром та іншими речовинами, він непридатний для переробки.

Однак, найкращий спосіб правильного поводження з одноразовим пластиковим/паперовим посудом – це уникати його використання. Тобто використовувати багаторазовий посуд або одноразовий, що виготовлений із біорозкладних матеріалів. Це чудова альтернатива для мінімізації негативного впливу на довкілля. Посуд із бамбуку чи кукурудзяного крохмалю з часом розкладається на природні компоненти, і його потрібно викидати в контейнер для органіки, даючи друге життя цим матеріалам», – розповідають у ЛКП «Адміністратор послуги з управління побутовими відходами».

До слова, маркування, яке є на кожному пластиковому виробі (трикутник з трьома стрілками, всередині якого є цифра та/або буква), вказує вид пластику, з якого його зроблено.

Зокрема:

• PET (поліетилентерефталат): 1.

• HDPE (поліетилен високої щільності): 2.

• PVC (полівінілхлорид): 3.

• LDPE (поліетилен низької щільності): 4.

• PP (поліпропілен): 5.

• PS (полістирол): 6.

• Other (інші): 7.

Так, вироби із маркуванням PET (1) і HDPE (2) широко переробляють у нашій державі, тож їх слід викидати у контейнери для пластику. А от те, що марковане PVC (3) і PS (6), майже не переробляється в Україні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України