Новини

Як українські фармацевтичні компанії гарантують якість своїх продуктів: контроль та безпека

Висока якість фармацевтичного препарату, який приймають для лікування або профілактики — це не лише про ефективність, але й про безпеку. Тому виробництво такої продукції на всіх етапах потребує належного контролю. Також ключову роль відіграють клінічні дослідження українських ліків. Це все дає змогу постачати в роздрібні аптечні мережі якісні препарати, що належать до різних терапевтичних груп. Питання контролю якості, сертифікації та інших аспектів потрібно розглянути більш детально.

Контроль якості препаратів: що потрібно знати

В Україні такими повноваженнями наділена Держлікслужба та її територіальні підрозділи. Сертифікація українських ліків дає змогу засвідчити належну якість та безпеку продукту. В Україні діє відповідна законодавча база, яка регулює присвоєння сертифікатів фармацевтичній продукції, виготовленій на території України.

Сьогодні кожний може самостійно перевірити якість та відповідність стандартів препарату, який цікавить. В Україні працює офіційний інформаційний ресурс, на якому є всі дані про всі зареєстровані препарати. Це Державний реєстр лікарських засобів України. Щоб перевірити ліки, які цікавлять переходьте на офіційний вебресурс виробника, наприклад, Мікрохім. Тут можна знайти реєстраційний номер (посвідчення) препарату. Його можна звірити з даними, що вказані на офіційному сайті Держреєстру лікарських засобів. Також можна знайти в реєстрі ліки за такими параметрами:

  • найменування;
  • початок дії реєстраційного посвідчення;
  • МНН;
  • код АТС;
  • склад діючих речовин;
  • можливість екстреного застосування.

Також можна виділити перевірки ліків, що екстрено були зареєстровані вже після впровадження воєнного стану.

Лабораторні дослідження українських ліків

Лабораторні дослідження українських ліків

Дослідження якості й безпеки лікарських засобів регулюється в Україні на державному ринку. Для аналізу застосовують інноваційне обладнання для контролю якості. Його постачають зазвичай із-за кордону, наприклад:

  • США;
  • Японії;
  • Швейцарії;
  • Німеччини;
  • Південної Кореї.

Ці держави є лідерами на світовому ринку фармацевтики. Тому обладнання для контролю на виробництві й в лабораторіях, що постачають з цих держав, характеризується високою точністю. Запозичення міжнародного досвіду дає змогу створювати ефективну й безпечну продукцію для широкого загалу в Україні. До того ж фармацевтичні заводи країни активно працюють над власними розробками. Зокрема слід виділити препарат Ізо-Мік спрей Мікрохім. Ліки, що характеризуються зручною формою застосування, використовують в сучасній кардіологічній практиці. Їх призначають у лікування нападів стенокардії. Також препарат прописують хворим на гострий інфаркт міокарда й лівошлунковочкої недостатності.

Фальсифіковані ліки: як не натрапити на підробку

Контроль якості препаратів: що потрібно знати

Багатьох цікавить, як відрізними фальсифіковані ліки від справжніх, адже препарати-підробки не лише не проявляють потрібну ефективність. У гіршому випадку фальсифіковані препарати шкодять здоров’ю. Щоб не натрапити на підробку, передусім треба користуватися офіційним сайтом Державного реєстру лікарських засобів. Тут можна шукати ліки за різними параметрами. Якщо препарату немає на сайті, це означає, що він зареєстрований в Україні.

З 2010 року всі сертифіковані препарати мають на заводському пакуванні шрифт Брайля. Однак якщо ліки є виключенням, їх можна знайти на сайті МОЗ.

В Україні передбачена кримінальна відповідальність за виробництво та продаж фальсифікованих ліків, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України