Авторські статті

Як уберегтися під час авіаудару: поради рятувальників

Українцям розповіли, як можна зберегти своє життя під час авіаційного удару. Рятувальники озвучили поради для українців.

За інформацією Головного управління ДСНС України у Волинській області, перше, про що слід подумати, коли ви почули, що поблизу летить літак, ракета чи шахід, це про місце, де можна сховатися.

“У вас є всього кілька секунд. Падайте під стінку, тільки не навпроти вікна: під нього або в кут кімнати”, – кажуть рятувальники.

Ідеальним укриттям, за даними рятувальників, є передпокій чи ванна без вікон. Якщо ви розумієте, що не дістанетеся туди за пару секунд, падайте, де стоїте, і повзаєте під стіну.

При цьому в жодному разі не залишайтеся посеред кімнати: ви будете в межах радіусу розльоту уламків скла та цегли з сусідніх будівель. А залізобетонні плити якщо й ламаються, то, згідно із законами фізики, падають на середину кімнати. Навіть у гіршому випадку, якщо плита зламається, впавши під стіну, ви маєте шанс опинитися в повітряній кишені під плитою.

Найкраще прийняти позу як під час віджиму: обличчям вниз, руки зігнуті під корпусом, ноги теж максимально вигнуті, щоб після обвалення була можливість піднятися під вагою уламків, або хоч трохи посунутися, зробивши повітряну кишеню.

“У положенні лежачи на боці або на спині піднятися ви не зможете. Ще й в обличчя прилетить щось”, – кажуть рятувальники.

Щоб уникнути баротравми, максимально відкрийте рот і закрийте очі, щоб у них не потрапив пісок та пил, щоб зменшити ризик їхнього травмування.

Баротравма настає при раптовому підвищенні тиску, вибухах. Найбільш ушкодження при баротравмі зазнають барабанної порожнини; внутрішнє вухо; легені; придаткові порожнини носа; головний мозок.

Баротравма може спричинити крововиливи і навіть смерть.

Рятувальники кажуть: не піднімайтеся одразу після вибуху, зачекайте щонайменше хвилини.

Після вибуху потрібно почекати, поки не потрапляють усі уламки, вони можуть летіти ще деякий час: послухайте, чи літак не летить знову і тільки потім піднімайтеся; допоможіть постраждалим; пошукайте сусідів; а також надайте рятувальникам необхідну інформацію для пошуку інших мешканців будинку, квартир, які можуть бути під уламками.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України