Новини

Як стати розробником мобільних додатків

Чисельні дослідження показують, що використання мобільного інтернету зросло за останні кілька років. Так, за даними дослідження data.ai за 2022 рік із мобільних сторів зробили понад 255 мільярдів завантажень застосунків, а це 485 тисяч інсталяцій щохвилини, що на 11% перевищує показник попереднього року. Із того ж дослідження ми дізнаємось, що популярність мобільних пристроїв зростає: середній час, який користувачі віддають своїм мобілкам — 5 годин на день. Майже 90% часу в мобільному Інтернеті витрачається на додатки. Все більше компаній прагнуть розробляти мобільні додатки відповідно до своїх потреб і намагаються завоювати привабливий ринок.

Все це означає, що професія розробника мобільних додатків є дуже перспективною. Давайте подумаємо, як цього досягти.

 

Android чи iOS?

Перш ніж ви почнете навчання, потрібно вирішити, для якої операційної системи (ОС) ви будете розробляти. Цей вибір визначить, яку саме мову програмування вам потрібно вивчити, щоб почати свою кар’єру.

iOS і Android є найпопулярнішими мобільними операційними системами сьогодення. Обидві мають свої унікальні особливості, сильні та слабкі сторони.

iOS, розроблена Apple, використовується виключно на пристроях Apple iPhone та iPad. Користувачі її люблять, оскільки вона має гарний та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Крім того, вона відома своїми надійними функціями безпеки та бездоганною інтеграцією з іншими продуктами Apple.

Android — операційна система з відкритим вихідним кодом, розроблена Google і використовується на різноманітних пристроях різних виробників.

Android займає більшу частку ринку смартфонів, ніж iOS, і в Україні, в в світі, що дозволяє їй охопити більшу аудиторію. Однак користувачі iOS зазвичай витрачають більше на покупки в застосунках і частіше купують застосунки.

 

Найкращі мови для Android-програмування

Програми для Android можна створювати за допомогою різних мов програмування, зокрема Java, C++, C#, Kotlin і Python. Але найпопулярнішими мовами, які використовуються для розробки програм для Android, є Java, Kotlin і C++. Перечислимо деякі їхні особливості:

Java:

 • Об’єктно-орієнтована мова (хоча підтримує також функціональне програмування)
 • Працює на віртуальній машині Java (JVM), яка забезпечує рівень абстракції між кодом і основним обладнанням
 • Java – мова незалежна від платформи, тобто код Java може працювати на будь-якій системі, де встановлено JVM
 • Управління пам’яттю здійснюється автоматично за допомогою збирача сміття JVM
 • Підтримує багатопотоковість і паралелізм, що робить її добре придатною для створення масштабованих і розподілених програм
 • Рідна мова Android
 • Добре підходить для початківців
 • Багато матеріалів для вивчення мови

 

Kotlin

 • Сучасна мова програмування з більш лаконічним синтаксисом, якщо порівнювати із Java і тим більше із C++
 • Кросплатформена мова, також працює на JVM
 • “Друга” рідна мова Android
 • Багато сучасних мобільних проектів починають писати саме на Kotlin
 • Не найкращим чином підходить для початківців, більш складна у вивченні
 • Хороших матеріалів для вивчення мови не вистачає, оскільки мова ще дуже молода

 

С++

 • Потужна та швидка мова, яка забезпечує прямий доступ до апаратних ресурсів
 • Підтримує процедурні та об’єктно-орієнтовані парадигми програмування
 • Може використовуватися для системного програмування, розробки ігор та інших високопродуктивних програм
 • Керування пам’яттю здійснюється вручну, тобто ви несете відповідальність за розподіл і звільнення пам’яті
 • Підтримує функції низькорівневого програмування, такі як вказівники, які можуть бути як потужними, так і схильними до помилок
 • Можна використовувати для розробки Android за допомогою Android NDK (Набір для розробки)
 • Дуже складна для використання початківцями

Загалом Java є мовою більш високого рівня, зосередженою на продуктивності та простоті використання, тоді як C++ є мовою нижчого рівня, яка забезпечує більш прямий контроль над апаратними ресурсами.

Очевидно, що всі мови мають свої сильні та слабкі сторони, і вибір залежить від вимог конкретної програми.

Але щоб почати кар’єру в розробці додатків для Android, Java, безперечно, є найкращим вибором.

 

Найкращі мови для iOS-програмування

Найбільш популярні мови програмування, що використовуються для створення iOS-застосунків — це Swift і Objective-C.

Objective-C довгий час була основною мовою, яка використовувалася для розробки iOS. Так було до 2014 року. Саме тоді компанія Apple представила більш сучасну, безпечну та лаконічну мову програмування Swift.

Swift пропонує кращу продуктивність, більшу безпеку та покращене керування пам’яттю. Також Swift є більш простою мовою у навчанні завдяки простішому синтаксису  та функціям, які полегшують написання ефективного та надійного коду. Swift зараз є найбільш вживаною мовою для розробки додатків для iOS. Проте Objective-C все ще широко використовується і необхідна для підтримки застарілих додатків.

І Swift, і Objective-C є об’єктно-орієнтованими мовами. Обидві пропонують багатий набір API та бібліотек для розробки iOS, обидві ідеально сумісні з фреймворками та інструментами Apple.

Якщо ви вирішили почати свою кар’єру розробника мобільних додатків для iOS, рекомендуємо вивчати Swift, оскільки саме ця мова користується більшим попитом. Ще краще, якщо ви будете знати обидві мови, оскільки багато проектів можуть вимагати цього.

Вивчіть мову для обраної мобільної ОС

 

Після того, як ви вибрали ОС, наступним логічним кроком є вивчення основної мови цієї операційної системи.

Де вивчити Java

 

Для вивчення Java існує сотні ресурсів, онлайнових і офлайнових,  безкоштовних і платних. Є численні книги, блоги, спільноти, відеоуроки, навчальні буткемпи тощо.

Однак найефективніший спосіб вивчити Java – це навчання на практиці, тобто вчитись програмувати треба програмуючи. Ось чому ми рекомендуємо JavaRush. Це один із найкращих ресурсів для вивчення Java, який містить понад 1200 практичних вправ на Java. Найкраще, що цей курс містить валідатор, що миттєво перевіряє правильність завдань, а також надає рекомендації для вирішення.

 

Де навчитися Swift

Найкращий спосіб познайомитися зі Swift — це заглибитися в офіційну документацію Swift Apple. Вона містить підручники, посібники та довідники для вивчення мови.

Вивчивши основи, ви можете почати практикувати свої навички, виконуючи численні завдання та вправи з кодування на онлайн-платформах, таких як HackerRank і LeetCode.

Подальші кроки на шляху до розробника мобільних додатків

 

Коли ви вже опанували обрану мову програмування, принаймні її основи, настав час ознайомитись із фреймворками та інструментами для розробки мобільних додатків. Наприклад, якщо ви хочете розробити програму для Android, вам слід попрактикуватися у використанні середовища розробки Android Studio.

Що ще можна зробити, щоб пришвидшити свій “путь розробника”:

 • Створюйте програми, багато програм під час навчання. Почніть із простих, поступово переходьте до складніших проектів.
 • Приєднуйтеся до онлайн-спільнот, відвідуйте зустрічі, щоб навчатися у більш досвідчених розробників і бути в курсі останніх подій у цій галузі.
 • Розберіться із дизайном програм, вичить принципи взаємодії з користувачем, щоб переконатися, що ваші застосунки функціональні та привабливі.
 • Створивши кілька програм, опублікуйте їх у магазинах мобільних програм. Це дасть вам цінний досвід у процесі розробки програми та надасть вам портфоліо, щоб продемонструвати свої навички.

І пам’ятайте: щоб стати розробником мобільних додатків, потрібні час і зусилля, але така цікава та прибуткова кар’єра того варта!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України