Новини

Як швидко навчитися грати на піаніно

Детоксикація від сучасності — так називають гру на піаніно. Це приємне дозвілля після виснажливого трудового дня, а іще спосіб самовираження, що підіймає самооцінку. Проводити час за музичним інструментом корисно і тому, що мозок від того молодшає — до такого висновку прийшли науковці Техаського університету.

Поціновувачів цього інструменту, які у глибині душі бачать себе Шопеном, Еціо Боссо або Джимом Брікманом, але поки не сідали за клавіші, немало. І багато з них точно хотіли би доєднатися до когорти знаменитостей. Але скільки часу насправді займає опанування піаніно і як можна швидко навчитися грі на ньому?

Головне — систематичність

Головне у цій справі — спочатку купити піаніно, щоби було на чому тренуватися. Вивчити просту мелодію можна лише за кілька днів. Але одразу грати класичні твори не вийде, як і імпровізувати. Все тому, що інструмент академічній, серйозний, на відміну від інших, що з’явилися з народної музики і призначені для простих мотивів. Узяти, наприклад, гітару.

Заняття можуть бути короткими — лише по 15–30 хвилин, але регулярними, щодня. Тривалішими їх робити не слід, бо можна втомитися. До того ж, невеличкий обсяг інформації засвоюється набагато краще.

Проблема — «поєдання рук»

Найскладніше у грі на піаніно — «поєднати» руки. Цей процес порівнюють з тим, ніби правою кінцівкою людина намагається намалювати коло, лівою — квадрат.

Професійні музиканти радять новачкам одразу починати завчати простенькі мелодії, але на обидві руки. Щоби розвинути цей навик, знадобиться мінімум кілька місяців, швидше не вийде.

Спочатку — теорія

Просто тицяючи пальцями у клавіші, неможливо навчитися грати. Це лише загальмує процес. Тому разом з опануванням інструменту треба штудіювати теоретичну частину, засвоїти нотну грамоту. Зокрема, вивчення цієї дисципліни допоможе легко та швидко знімати твори «на слух», імпровізувати, складати свої композиції. Крім того, прийде поняття структури музики.

Але є хороші новини. Якщо ноти починає вивчати дорослий, йому це вдається швидше, ніж дитині. Усе через мотивацію, якої в дитячому віці менше.

Хто навчить?

Найкращий спосіб підкорити фортепіано — це знайти викладача, бажано в офлайні. Він навчить не тільки техніці гри, але й буде слідкувати за положенням рук, ніг, дасть теоретичні знання.

Завдяки інтернету знаходять учителя і дистанційно. Але уроки менш ефективні, хоча теж приносять чималі плоди.

Якщо ж ані той, ані інший варіанти не доступні, то можна скористатися онлайн курсами, які є у YouTube.

Окрім того, розроблено декілька технологій, які дозволяють учитися грати за підсвічуваними клавішами. Але для того потрібен спеціальний інструмент, який дозволяє використовувати цю розробку.

Отже, за місяць або навіть пів року стати віртуозом гри на піаніно навряд чи вийде. Потрібні систематичні заняття щонайменше протягом року. А ось з якою швидкістю рухатиметься справа — то залежить тільки від бажання та старанності учня. А якщо ж поєднувати кілька методів, то справа точно просуватиметься швидше.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України