Економіка

Як швидко ліквідувати ФОП

Новий 2017 рік підніс фізичним особам-підприємцям величезний сюрприз: з 1 січня ФОПів зобов’язали виплачувати соціальний внесок в розмірі 22% від мінімалки, причому необхідність виплат перестала залежати від активності підприємця. Платити стало потрібно навіть в разі, якщо підприємницька діяльність зареєстрованою особою не здійснюється. Така поправка привела до того, що багато «сплячих» ПП прийняло рішення про формальне припинення роботи шляхом ліквідації ФОП astarta-law.com.ua/likvidaciya-fop/.

Алгоритм дій

Якщо ви прийшли до рішення ліквідувати ФОП, вам необхідно зробити наступне:

  1. Державному реєстратору подається заява на закриття ФОП.
  2. Треба прийняти перевіряльників, погасити встановлену заборгованість, подати звітність.
  3. Відзвітувати перед пенсійним фондом.
  4. Якщо є, закрити банківські рахунки.

Заява на ліквідацію ФОП подається реєстраційній службі району, в якому підприємець зареєстрований. Зазвичай буває достатньо відвідати Центр надання адміністративних послуг, при якому працює реєстратор. Якщо діяти самостійно, при подачі заяви необхідний тільки паспорт. Залучаючи помічника, слід забезпечити його завіреною у нотаріуса довіреністю. За підсумками державний реєстратор зобов’язаний прийняти відповідне рішення, внести запис про ліквідацію ФОП до Єдиного реєстру.

Підприємці, які володіють навичками роботи з ПК, ФОП можуть ліквідувати онлайн. Зробити це можна через портал Мін’юсту України, незалежно від регіону реєстрації підприємця. Щоб почати роботу на порталі, доведеться отримати цифровий підпис.

Розв’язання питань з фіскальною службою

Хоча інформація про ліквідацію ФОП повинна автоматично передаватися в Держреєстр платників податків для подальшого зняття з податкового обліку, підприємець, який ініціював процедуру ліквідації, зобов’язаний особисто з’явитися у відділення податкової служби за місцем реєстрації, щоб подати податкову декларацію за фінальний звітний період (30 днів з дня подачі заяви). Якщо раніше не були подані річні звіти, доведеться зробити це зараз, пройти перевірку, та за її результатами отримати акт, який знадобиться при розв’язанні питань в Пенсійному фонді.

Юридична допомога

Будь-який ПП, який зумів відкрити власну справу, безумовно, зуміє її і закрити. Однак процес цей пов’язаний з оформленням великої кількості документів, відвідуванням численних служб. Через виявлених помилок доводиться гаяти час на переоформлення документації та повторні звернення. Якщо ви хотіли б ліквідувати ФОП в найкоротші терміни, ви можете скористатися допомогою досвідчених фахівців юридичної компанії «Астарта» astarta-law.com.ua. Подамо зразки документів, здійснимо представництво ваших інтересів у різних державних установах. Будь ласка, звертайтесь!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України