Новий 2017 рік підніс фізичним особам-підприємцям величезний сюрприз: з 1 січня ФОПів зобов’язали виплачувати соціальний внесок в розмірі 22% від мінімалки, причому необхідність виплат перестала залежати від активності підприємця. Платити стало потрібно навіть в разі, якщо підприємницька діяльність зареєстрованою особою не здійснюється. Така поправка привела до того, що багато «сплячих» ПП прийняло рішення про формальне припинення роботи шляхом ліквідації ФОП astarta-law.com.ua/likvidaciya-fop/.
Алгоритм дій
Якщо ви прийшли до рішення ліквідувати ФОП, вам необхідно зробити наступне:
- Державному реєстратору подається заява на закриття ФОП.
- Треба прийняти перевіряльників, погасити встановлену заборгованість, подати звітність.
- Відзвітувати перед пенсійним фондом.
- Якщо є, закрити банківські рахунки.
Заява на ліквідацію ФОП подається реєстраційній службі району, в якому підприємець зареєстрований. Зазвичай буває достатньо відвідати Центр надання адміністративних послуг, при якому працює реєстратор. Якщо діяти самостійно, при подачі заяви необхідний тільки паспорт. Залучаючи помічника, слід забезпечити його завіреною у нотаріуса довіреністю. За підсумками державний реєстратор зобов’язаний прийняти відповідне рішення, внести запис про ліквідацію ФОП до Єдиного реєстру.
Підприємці, які володіють навичками роботи з ПК, ФОП можуть ліквідувати онлайн. Зробити це можна через портал Мін’юсту України, незалежно від регіону реєстрації підприємця. Щоб почати роботу на порталі, доведеться отримати цифровий підпис.
Розв’язання питань з фіскальною службою
Хоча інформація про ліквідацію ФОП повинна автоматично передаватися в Держреєстр платників податків для подальшого зняття з податкового обліку, підприємець, який ініціював процедуру ліквідації, зобов’язаний особисто з’явитися у відділення податкової служби за місцем реєстрації, щоб подати податкову декларацію за фінальний звітний період (30 днів з дня подачі заяви). Якщо раніше не були подані річні звіти, доведеться зробити це зараз, пройти перевірку, та за її результатами отримати акт, який знадобиться при розв’язанні питань в Пенсійному фонді.
Юридична допомога
Будь-який ПП, який зумів відкрити власну справу, безумовно, зуміє її і закрити. Однак процес цей пов’язаний з оформленням великої кількості документів, відвідуванням численних служб. Через виявлених помилок доводиться гаяти час на переоформлення документації та повторні звернення. Якщо ви хотіли б ліквідувати ФОП в найкоротші терміни, ви можете скористатися допомогою досвідчених фахівців юридичної компанії «Астарта» astarta-law.com.ua. Подамо зразки документів, здійснимо представництво ваших інтересів у різних державних установах. Будь ласка, звертайтесь!