Щоб вихід на роботу після свят не став важким випробуванням, треба очистити організм від шкідливих речовин і заповнити втрату корисних.
Їжа без шкоди
Виключіть на час з раціону жирну їжу, особливо тваринного походження, солодощі і випічку. Харчуйтеся тим, що дозволить розвантажити організм, але не дасть вам відчувати почуття голоду. Це кисломолочні продукти низької жирності, а також овочі, фрукти, хліб грубого помелу, крупи, особливо гречка. Вони містять клітковину, яка виконує роль «мочалки» для кишечника. Розділіть їжу на 5-6 прийомів — 3 основних, 2 перекуси і кефір на ніч.
Один день в тиждень можна зробити розвантажувальним, наприклад сирно-кефірним: 4 прийоми їжі по 100 г сиру і 200 г знежиреного кефіру, а на ніч тільки кефір.
Не дай собі засохнути
Навіть помірне вживання алкогольних напоїв кілька днів поспіль викликає зневоднення організму. Від цього — постійний дискомфорт: сухість у роті, спрага, нудота, втрата апетиту. Пийте не менше 2 л рідини в день. Вода не тільки наситить організм вологою, але і виведе через нирки шкідливі речовини. Ще краще води — журавлинний морс, солодкий чай з лимоном, кисломолочні напої, огірковий або капустяний розсіл. Вони сприяють відновленню кислотно-лужного балансу та створення запасу вітаміну С, необхідного для роботи всього організму. Для виведення алкогольних токсинів можна прийняти 3-4 таблетки активованого вугілля.
Женемо зайве
Святкові столи багаті солоною їжею, а надлишок солі в організмі — це підвищення тиску, набряки на обличчі і важкість у ногах. Обмежте вживання солі на кілька днів. А для виведення вже накопичилася підійдуть відвари шипшини, м’яти, чебрецю, петрушки.
Часті харчування невеликими порціями сприяють більш легкому відходження жовчі і нормалізації роботи печінки. Вживати більш радикальні засоби без медичного обстеження небажано. Якщо в жовчному міхурі виявляться дрібні камені, це може спровокувати їх рух. Щоб прибрати відчуття дискомфорту і тяжкості, приймайте під час їжі ферменти. Якщо через два дні симптоми не зникнуть, звертайтеся до лікаря.
Налагоджуємо режим
Заснути в звичний для вас час після свят буває непросто, особливо любителям нічних гулянь. Щоб перебудуватися на робочий режим, треба дотримуватися певного режиму харчування. Якщо вам треба встати о 7.00 і поснідати до 8.00, вечеряйте не пізніше 19.00. Через 12 годин без їжі організм сам прокинеться від голоду! Щоб ввечері легше було заснути, прийміть за півгодини-годину до сну настій або відвар м’яти, пустирника. На ніч можна випити склянку теплого молока, неміцний зелений чай з медом. Допоможе заснути аромалампа з ефірними маслами лаванди, майорану, ромашки, чебрецю.
Заряджаємося на день
Підготувати організм до денних навантажень допоможе ранкова зарядка, яку можна починати робити прямо в ліжку.
Для підвищення тонусу: підніміть руки і ноги вгору під прямим кутом до тулуба і потрясіть всім тілом 1-2 хвилини.
Для поліпшення кровообігу: встаньте з ліжка і зробіть їй розтирання грубим рушником або щіткою, щоб шкіра порожевіла. Масажуйте кінцівки і тулуб у напрямку до серця, а живіт за годинниковою стрілкою.
Для стимуляції мозку: стоячи, підніміть руки до плечей, стиснувши кисті в кулаки. Потім підніміть лікті вгору, а голову нахиліть вперед. Поверніться у вихідне положення. Повторіть вправу 4-5 разів.