Новини

Як припинити юридичну особу шляхом її ліквідації

Ліквідація юридичної особи https://firstlegal.com.ua/services/korporativne-pravo-i-m-a/likvidatsiya/likvidatsiya-yuridichnoyi-osobi/ являє собою припинення будь-якої господарчої діяльності компанії та внесення відповідного запису до Державного реєстру. Процес потребує багато уваги з боку власників справи та спеціалістів, що відповідають за фінансову, господарчу та юридичну сфери підприємства, яке має на меті припинити своє фізичне існування.

Ліквідація підприємства: що треба знати

Право на проведення ліквідації підприємства регулюється ст. 104 Цивільного кодексу України. Згідно з законом, ліквідація підприємства може бути спричинена:

  • рішенням суду;
  • бажанням власників.

Перший варіант вважається примусовим. Серед головних причин, що ініціюють процедуру в судовому порядку, найчастіше називають банкрутство. Найчастіше закриття підприємства за рішенням суду проводиться за позовом відповідного органу державної влади. Також у примусовому порядку (тобто за судом) проводиться ліквідація у разі виявлення помилок, які не можна усунути в інший спосіб.

Припинення існування підприємства за бажанням власників може бути ініційоване з причини досягнення мети, заради якої компанію було створено. Також припинити діяльність власник може у випадку добігання кінця строку, на який було створено юридичну особу.

Незважаючи на причини, послідовність проведення операції буде однаковою. В обов’язковому порядку для проведення операції створюється ліквідаційна комісія, яка на весь час ліквідації приймає на себе всі права та обов’язки керівництва.

На комісію покладаються обов’язки врегулювання взаємовідносин з кредиторами, контрагентами всіх рівнів, державними органами влади та фондами, а також розробка ліквідаційного балансу. Законом не передбачено, хто саме може виконувати роль ліквідаторів. Це дозволяє залучати до процесу спеціалістів вузького профілю, що знаються на нюансах операції.

До процесу створення ліквідаційної комісії варто підходити з особливою увагою. Слід розуміти, що у разі порушення норм чи порядку, недотримання правил чи виконання робіт неналежним чином, адвокати чи штатні юристи кредиторів мають змогу подати зустрічні позови в суд, та будуть мати всі передумови для виграшу справи.

Процедура ліквідації та її особливості

Процес ліквідації підприємства регулюється ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань». За інформацією, що міститься у ньому, всю роботу щодо припинення юридичної особи можна умовно поділити на 2 основних кроки чи етапи.

На першому з них виконується державна реєстрація рішення про припинення існування юридичної особи, а на другому – проводиться запис про завершення роботи у Державний реєстр. Другий крок можна розпочинати лише після покриття всіх вимог кредиторів та державних фондів.

Для першого етапу процедури ліквідації треба надати державній реєстраційній комісії один з примірників оригіналу:

  • рішення, прийнятого власниками або судом;
  • документа, де вказується склад ліквідаційної комісії.

Слід розуміти, що у документі, що містить перелік осіб ліквідаторів, мають бути наведені індивідуальні дані (ІПН, серія паспорта тощо). В документі мають бути зазначені причини, що призвели до необхідності закриття підприємства, а також вказані відомості щодо претензій з боку ліквідаторів.

Процедура припинення роботи та реєстрації підприємства передбачає проведення складної роботи, яка приховує в собі багато нюансів. Саме тому ведення справи треба доручати кваліфікованим адвокатам, фінансистам та рекрутерам, які спеціалізуються на ліквідації підприємства та законодавстві щодо процедури.

Компанія First Legal спеціалізується на наданні юридичного, бухгалтерського та кадрового супроводу, а спеціалісти мають достатній досвід проведення операцій з припинення роботи підприємств, зареєстрованих на території України.

Юристи, економісти, бухгалтери та кваліфіковані кадровики допоможуть у найкоротший термін розробити план дій та втілити його в життя, враховуючи норми чинних законів. Вартість та умови співпраці можна дізнатися за телефонами, вказаними на сайті.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України