Новини

Як провести облаштування свердловини на воду? 

Визначення глибини та безпосередньо буріння джерела – лише перший крок до організації повноцінного водопостачання у будинку. Наступний етап – облаштування свердловини, який дозволить зробити її зручною та функціональною. Що він включає та що для цього потрібно – коротко розповімо далі.

Основні компоненти свердловини

Система водопроводу на основі свердловини складається з наступних елементів:

  • Кесон – ємність, де розміщується обладнання. Резервуар не дозволяє свердловині та пристроям промерзати, оскільки його глибина в середньому 2 м. Виготовляється з різних матеріалів – металу, пластику, залізобетонних кілець.
  • Оголовок – пристрій, що розміщується зверху і не дозволяє свердловині засмічуватися, попереджає проникнення у кесон сторонніх осіб чи дрібних тварин.
  • Насос – прилад, який викачує воду з глибини та постачає її до споживачів. Буває поверхневого чи занурювального типу, вибір залежить від глибини свердловини. Поверхневі насоси підходять для джерел до 8 м завглибшки.
  • Гідроакумулятор – циліндрична ємність, яка служить для накопичування деякої кількості води. Бак дозволяє користуватися водою навіть за відсутності електроенергії, коли насос працювати не може.
  • Автоматика – сукупність пристроїв, які відповідають за стабільність тиску та належне функціонування всієї системи.
  • Труби, крани, запірна арматура – все те, що необхідно для потрапляння води безпосередньо до точок водозабору.

Як обрати усі ці компоненти? Недосвідченій людині буде складно визначитися, тому радимо звертатися до фахівців. Наприклад, у компанії Aquamen вам порадять обладнання відповідно до вашої ситуації. Докладніше можна дізнатися за офіційним посиланням – https://aquamen.com.ua/oblashtuvannya.

Який кесон кращий?

Ми вже казали, що він може бути з різних матеріалів, а тепер зупинимося на цьому моменті.

Пластикові ємності. Їх обирають за легкість та простоту монтажу. Проте це одночасно і їхній мінус. Оскільки вага кесона дуже мала, ґрунтові води можуть виштовхнути його на поверхню. Щоб запобігти цьому, облаштовують бетонну подушку заввишки приблизно 20 см. Між стінками та ґрунтом також роблять прокладку з піщано-бетонної суміші. Тобто з пластиком не все так просто, як може здатися на перший погляд.

Металеві кесони. Міцніші за пластик, проте їхня вразлива сторона – корозія та замерзання. На обладнання, розташоване всередині, не має впливати низька температура, тому конструкцію необхідно утеплювати. Для запобігання корозії потрібно обробити резервуар цинком.

Кесони з бетонних кілець. Вважаються ледве не найнадійнішими ємностями, бо служать дуже довго, не піддаються впливу оточуючого середовища. Для них не страшна корозія чи збільшення рівня ґрунтових вод. Для захисту обладнання всередині використовують спеціальну гідроізоляцію. Умовний мінус – змонтувати таку конструкцію можна лише за допомогою спецтехніки, тобто доведеться звертатися до фахівців, самостійно виконати роботи не вийде.

Проте у будь-якому випадку монтаж має виконувати професійна команда, оскільки недосвідчена людина може припуститися помилок, що призведе до некоректного або навіть небезпечного функціонування свердловини.

Якщо вже готові облаштувати джерело, звертайтеся до Aquamen – це гарантія якості виконаних робіт.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України