Новини

Як проходити безкоштовний гемодіаліз в Україні

Люди, які страждають на невиліковні захворювання нирок, потребують систематичного проходження діалізу. Це дієвий метод позаниркового очищення крові від токсинів, який дозволяє продовжити пацієнту життя.  Безкшотовний гемодіаліз в україні  можна пройти за Програмою медичних гарантій. Для цього потрібно звернутися у медичні заклади, на які вона поширюється.

Що таке Програма медичних гарантій та як нею скористатися

Програма медичних гарантій належить до розроблених урядом ініціатив, за якою забезпечуються потреби пацієнтів у лікуванні певних захворювань. З бюджету виділяються кошти, які покривають вартість лікування. Хворим не потрібно платити за процедури. За програмою, пацієнт може самостійно обрати медичний заклад, у якому проходитиме процедури.

Щоб скористатися безкоштовним діалізом, потрібно звернутися до медичного закладу, який має укладений договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Перевірити таку інформацію можна зателефонувавши до контактного центру Національної служби здоров’я. Важливо, щоб у закладі були вільні місця для здійснення процедури, тому що діаліз проходять у порядку живої черги. Пацієнт має право змінювати медичний заклад.

Переваги та послуги Програми медичних гарантій

Щоб розпочати лікування, потрібно звернутися до свого лікаря-нефролога, обрати лікарню та перевірити, чи вона має договір з НСЗУ. Отримати направлення слід лише один раз. Пацієнти можуть проходити діаліз у медичних закладах інших областей. Переваги даної програми:

  • первинний огляд хворого, ведення його хвороби;
  • отримання процедури очищення крові;
  • пацієнти отримують безкоштовно лікарські засоби;
  • проведення лабораторних досліджень;
  • перенаправлення пацієнта до іншого медичного закладу (за потреби) для отримання вторинної допомоги.

Гемодіаліз залишається єдиною дієвою процедурою для очищення крові пацієнтам, які мають хвороби нирок. Процедуру потрібно проводити щонайменше чотири рази на тиждень. Кров пацієнта фільтрується поза його тілом за допомогою використання спеціального обладнання, яке ще називають штучною ниркою.

Сучасні діалізні апарати за чотири години здатні очистити кров таким чином, як це роблять нирки протягом цілої доби. Застосування передового обладнання скорочує потребу у кількості процедур: достатньо трьох протягом тижня. Застосування діалізу потребує чіткого дотримання розпорядку дня. Проте це єдиний на сьогодні доступний варіант підтримання здоров’я. Пацієнти, які систематично проходять процедури, можуть працювати та налагоджувати звичний ритм життя.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України