Як проходить операція ендопротезування суглобів

Ендопротезування суглобів – для багатьох людей це єдина можливість повернутися до активного способу життя. Коли суглоб в коліні чи кульшовий суглоб зламаний або сильно зруйнований через спортивної травми, внаслідок аварії або ж банального падіння, а також у зв’язку з хворобами (подагра, артрит, дисплазія), то необхідна його заміна.

Операція ендопротезування може по-різному проходити, в залежності від ступеня пошкодження суглоба. Якщо потрібно замінити лише частина хряща або колінної чашечки, то робиться невеликий надріз довжиною близько 7-10 сантиметрів, через нього видаляються зношені тканини, а натомість імплантується імплантат. Коли суглоб потрібно міняти повністю, торкнувшись навколишні зв’язки і м’язи, операція потрібна більш детальна. В загальному рахунку процедура займає не більше двох годин.

Після хірургічного втручання знадобиться реабілітаційний період. Протягом двох-трьох днів потрібно буде лежати в ліжку, виконуючи прості рухи, а потім можна вставати і потроху ходити за допомогою милиць. Вже через 10-12 днів пацієнтові знімають шви і виписують. Ще місяця півтора-два доведеться походити з милицями і виконувати всі рекомендації лікаря: розминати м’язи вправами і масажем, приймати лікувальні ванни. Коли імплантат приживеться, а тканини відновляться після операції пацієнт знову зможе вільно і без болю рухатися.

Якщо все пройшло успішно, і протезування суглоб зробило знову гнучким і рухливим, металевий або керамічний ендопротез прослужить довгі роки. Як мінімум, пацієнт зможе ходити з ним 15-20 років, а при вдалому розкладі і зовсім років 30. Після цього доведеться проводити ревізійну операцію, замінюючи старий імплантат. Варто зазначити, що процедура дозволена в тому числі літнім людям, якщо у них немає протипоказань за станом здоров’я.

Не можна проводити ендопротезування суглобів при неконтрольованому діабеті і гіпертонії, анемії при 2-3 ступеня, туберкульоз кістки, декомпенсованих хронічних хворобах, важких психічних хворобах, а також запальних і інфекційних процесах.

Фахівці уральського клінічного лікувально-реабілітаційного центру проводять якісну діагностику і підготовку людини до операції, включаючи і психологічну складову. Після опрації на наступний день пацієнт вже встає і починає рухатися, що робить наш центр особливим.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 + 17 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh