Здоров'я

Як проходить операція ендопротезування суглобів

Ендопротезування суглобів – для багатьох людей це єдина можливість повернутися до активного способу життя. Коли суглоб в коліні чи кульшовий суглоб зламаний або сильно зруйнований через спортивної травми, внаслідок аварії або ж банального падіння, а також у зв’язку з хворобами (подагра, артрит, дисплазія), то необхідна його заміна.

Операція ендопротезування може по-різному проходити, в залежності від ступеня пошкодження суглоба. Якщо потрібно замінити лише частина хряща або колінної чашечки, то робиться невеликий надріз довжиною близько 7-10 сантиметрів, через нього видаляються зношені тканини, а натомість імплантується імплантат. Коли суглоб потрібно міняти повністю, торкнувшись навколишні зв’язки і м’язи, операція потрібна більш детальна. В загальному рахунку процедура займає не більше двох годин.

Після хірургічного втручання знадобиться реабілітаційний період. Протягом двох-трьох днів потрібно буде лежати в ліжку, виконуючи прості рухи, а потім можна вставати і потроху ходити за допомогою милиць. Вже через 10-12 днів пацієнтові знімають шви і виписують. Ще місяця півтора-два доведеться походити з милицями і виконувати всі рекомендації лікаря: розминати м’язи вправами і масажем, приймати лікувальні ванни. Коли імплантат приживеться, а тканини відновляться після операції пацієнт знову зможе вільно і без болю рухатися.

Якщо все пройшло успішно, і протезування суглоб зробило знову гнучким і рухливим, металевий або керамічний ендопротез прослужить довгі роки. Як мінімум, пацієнт зможе ходити з ним 15-20 років, а при вдалому розкладі і зовсім років 30. Після цього доведеться проводити ревізійну операцію, замінюючи старий імплантат. Варто зазначити, що процедура дозволена в тому числі літнім людям, якщо у них немає протипоказань за станом здоров’я.

Не можна проводити ендопротезування суглобів при неконтрольованому діабеті і гіпертонії, анемії при 2-3 ступеня, туберкульоз кістки, декомпенсованих хронічних хворобах, важких психічних хворобах, а також запальних і інфекційних процесах.

Фахівці уральського клінічного лікувально-реабілітаційного центру проводять якісну діагностику і підготовку людини до операції, включаючи і психологічну складову. Після опрації на наступний день пацієнт вже встає і починає рухатися, що робить наш центр особливим.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України