Новини

Як правильно вибрати килимок для їдальні?

Часи змінюються, та мода на килими досі існує. Ми завжди вибираємо їх із задоволенням, адже це покриття чудово відповідає сучасним і традиційним інтер’єрам. Також можна стильні килимові доріжки купити, адже вони теж роблять інтер’єр красивішим, теплішим і затишнішим.

Важливо вибрати той килим, який ідеально впишеться у приміщення та стане його функціональною окрасою. У сучасних просторах у нас часто є кухня, відкрита для вітальні (варіант студіо). При такому плануванні зазвичай створюється обідній простір між кухнею та вітальнею.

Природно, що не зважаючи на поєднання цих трьох сфер, ми дбаємо про їхній поділ. У цій ситуації килим під обіднім столом буде ідеальним варіантом. Вибір правильного підлогового покриття – справа не з простих. Потрібно враховувати не тільки колір, візерунок або форму, але й, що досить важливо, розмір. Ми підготували декілька порад, які мають полегшити ваш вибір.

Килим для вітальні

Якого розміру килим повинен бути у вітальні? Це, звичайно, буде залежати від простору, який ви хочете накрити. Окрім декоративного ефекту, підлогове покриття також повинно мати функцію, яка з’єднує всі елементи інтер’єру. Зазвичай це диван, крісло та журнальний столик.

Для цього варто розташовувати килим у центрі відносно до вітальні. Він повинен бути достатньо великим, щоб вмістити всі елементи. Також можна вибрати менший килим для вітальні, але тут важливо дотримуватися жорсткого правила: передні ніжки дивану та крісла повинні бути на килимі, а стіл – по центру. Форма килиму буде залежати від форми столу: під круглий стіл теж краще покласти круглий килим – і так відповідно до інших фігур.

Як вибрати килим для їдальні?

У таких приміщеннях, як їдальня чи кухня, найголовніше – це матеріал, із якого виготовлений килим. Відомо, що в місцях, де ми їмо і готуємо, бруду на підлозі не уникнути. Тут постійно щось капає чи розливається, тому синтетичні килими найкраще підійдуть для таких інтер’єрів.

Вироби зі штучних волокон більш стійкі до забруднень – і будь-які плями можна легко очистити простою вологою ганчіркою. Для висушених або втертих плям підійде очищувач килимів або рідина для миття посуду. Синтетичні волокна не втрачають своїх властивостей та кольору навіть після частого прання та чищення, а також не деформуються від тиску меблів, які стоять на ньому.

Плоскі ткані килими теж використовуватимуться в їдальні. Вони не мають високого ворсу, петель або пучків, в які могли б проникати крихти їжі. Сміття можна легко пилососити та навіть підмітати щіткою, і зазвичай для видалення плям не потрібні спеціальні засоби.

Безперечно, килим повинен бути доволі великим, щоб розмістити на ньому і стіл, і стільці. Оскільки останні часто рухаються чи відсуваються, виріб повинен мати принаймні 90 см резерву з кожного боку, щоб стільці, не зважаючи на рух, не виходили з його межі.

Особливості догляду за килимом у їдальні

Якщо ви вирішили придбати килим, слід пам’ятати, що потрібно доглядати за ним. Завдяки регулярному та правильному прибиранню ви зможете довго насолоджуватися прекрасним виробом.

Основа чищення – робота з пилососом: і чим частіше, тим краще. Звісно, у нас не завжди є на це час і бажання, але варто знайти можливість для цього хоча би двічі на тиждень. Видалення плям – ще одна важлива річ, їх треба позбуватися негайно. Свіжий бруд на синтетичних волокнах виводиться дуже легко, якщо використовувати звичайну мокру тканину.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України