Здоров'я

Як отримати е-рецепт без візиту до лікаря: відповідь МОЗ

Навіть перший електронний рецепт (е-рецепт) пацієнт може одержати дистанційно, тобто без візиту до лікаря.

Прес-служба МОЗ зазначає, що норму, коли пацієнт міг отримати перший е-рецепт без візиту до лікаря лише за гострих чи хронічних захворювань, скасовано.

“Тепер ця вимога не обов’язкова. Виняток – пацієнти, які проходять замісну підтримуючу терапію”, – йдеться у повідомленні.

При цьому у своєму рішенні лікар повинен спиратися на отримані від пацієнта дані про його поточний стан, скарги, а також відомості щодо його первинної облікової медичної документації. Також він обов’язково має внести медичні записи про таку взаємодію до електронної системи охорони здоров’я (ЕСЗ).

Водночас рішення лікаря про дистанційне призначення ліків має обов’язково відповідати галузевим стандартам у сфері охорони здоров’я, затвердженим МОЗ.

Довідка. Електронний рецепт – електронний медичний документ, який формується в електронній системі охорони здоров’я (ЕСЗ) на підставі внесених медичних записів про стан здоров’я пацієнта та містить призначення лікаря на певний лікарський засіб.

Із запровадженням електронного рецепту посилюється відповідальне вживання рецептурних лікарських засобів. Це дозволить звести до мінімуму прояви самолікування та недоцільного вживання рецептурних препаратів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України