Новини

Як краще вчити програмування: Самостійно чи на курсах?

У мережі досить багато безкоштовних курсів, відео з вивчення програмування. Найважче для новачків більше не завчити синтаксичні правила, а навчитися розуміти сенс коду. Навіть невеликі програми, з яких найчастіше починається навчання, виглядають на початку незрозумілою стіною тексту. Щоб не витрачати свій час даремно, краще відразу записатися на курси программування. Досвідчені програмісти та педагоги зможуть пояснити основи, які необхідні для початка програмування.

З чого почати

Щоб почати вивчати мови программування, можна попередньо підгоуватись: почитати книги, ознайомчі відео та відвідати різноманітні сайти. Звичайно можна і повністю самостійно займатись вивченням, але процес від цього може значно уповільнитись. На курсах ви отримаєте робочу атмосферу, викладача, який завжди може дати відповіді на питання студентів, а також можливість роботи з реальними проектами.

Для кожного новачка на початковому етапі важливо поставити перед собою правильну мету – створити свій проект та рухатися до неї. Це допоможе закріпити отримані знання і зрозуміти, чого людина ще не знає. Коли проект закінчите, можна працювати над новим, більш складним. Якщо виникнуть труднощі, можна завжди звернутися до досвідчених програмістів, а також написати в співтовариство.

Крім курсів і самостійного навчання, є ще ментори. Вони вказують на помилки, попереджають про можливі труднощі, допомагають вивчити курс. Рекомендації зможуть заощадити вільний час та вказати на помилки. Однак, такі послуги коштують недешево.

 

Напрямки ІТ-індустрії

іт курси дають не тільки базові знання, а й допоможуть підвищити кваліфікацію. Однак, в рамках навчання новачкові необхідно бути готовим до того, що йому доведеться багато працювати самостійно. Абітурієнти займаються за спеціальною програмою, а рішення задач перевіряє досвідчений розробник, який зможе вказати на помилки і підкаже, як їх виправити. До недоліків такого виду навчання можна віднести його вартість.

Ті, хто працює, можуть вибрати дистанційні курси, які проходять в режимі онлайн. Якщо людина вважає за краще займатися очно, можна пошукати такі курси. На жаль, вони частіше розташовані в великому місті. Викладачі дадуть фундаментальні знаннями математики, алгоритмів.

В ІТ-індустрії можна вибрати кілька напрямків для вивчення:

  • веб-розробку;
  • мобільну розробку;
  • розробку ігор і програм для настільних ПК;
  • машинне навчання.

Перед вибором того чи іншого курсу, потрібно врахувати  – тривалість вивчення, труднощі, які можуть виникнути, затребуваність на ринку праці. Даний факт легко перевірити на сайтах для пошуку роботи. Для цього достатньо відкрити розділ для програмістів та подивитися вакансії.

Переваги вивчення програмування на курсах

Курси программування мають наступну низку переваг:

  • можливість очного та заочного навчання;
  • консультація досвідчених педагогів;
  • практичні приклади;
  • отримання фундаментальних знань.

Для тих, хто не хоче займатися поглиблено програмуванням, можна піти на курси тестувальників. Така робота простіша і не вимагає від людини наявності поглиблених знань в програмуванні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України