Новини

Як ефективно заощаджувати паливо в автомобілі?

Нинішні ціни на паливо в Україні змушують водіїв рвати на собі волосся практично при кожному відвідуванні заправки. Вартість бензину в межах 34 грн за літр викликає у нас негативні емоції… і також змушує “комбінувати”. Власники чотирьох коліс все частіше вирішують встановити на автомобілі газові установки. Ті, хто з різних причин змушений витрачати шалені гроші на паливо, можуть дотримуватися кількох порад, від автосервісу Арія Моторс які допоможуть вам суттєво заощадити – спалюючи на кілька десятків відсотків менше бензину, ніж раніше.

Найпростіший спосіб заощадити кілька десятків гривень – це, звичайно, заправка на станціях, де паливо дешевше. Якщо ціни на всіх станціях району не відрізняються від норм, треба подумати про нашу щоденну їзду. Наприклад, якщо наше місце роботи знаходиться «прямо за рогом», і ми щоразу проїжджаємо цією дорогою, варто замислитися, чи не відмовлятися від цієї короткої поїздки на прогулянку. Відразу після запуску двигун спалює найбільше палива – ситуація нормалізується лише після того, як проїдеш близько п’яти кілометрів. Якщо місце, куди ми йдемо, знаходиться ближче, ніж ця відстань, нам слід швидше подумати про прогулянку, яка, крім зниження рахунків за бензин, також призведе до покращення здоров’я. З іншого боку, коли йдеться про довші маршрути, то тут «рецепт» економії палива гранично простий — достатньо рухатись із постійною швидкістю. Звичайно, ми не завжди можемо постійно їздити на тому самому номері на спідометрі, але, безумовно, цей спосіб можливий, а значить – ефективний.

Тиск у шинах також впливає на правильну витрату палива. Якщо воно приблизно на 0,5 бар нижче рекомендованого виробником, витрата бензину може зрости до п’яти відсотків. Це лише показує, що варто регулярно перевіряти тиск у шинах. Зробити це можна в автосервісі Арія Моторс.

Економія палива також означає насамперед плавне, збалансоване керування автомобілем водієм. Швидше, ми повинні віддати перевагу оптимальному водінню, тобто адаптації до інших учасників дорожнього руху, відповідного, збалансованого темпу та відсутності «агресії» за кермом. Занадто різке натискання на педаль газу може призвести лише до підвищеної витрати палива – до 12 літрів на 100 км. У разі повільної їзди ця витрата знизиться до 40 відсотків. Ми також повинні пам’ятати про дорогоцінне паливо коли гальмуємо або перемикаємо передачі. У більшості автомобілів вигідно гальмувати двигуном (натискаємо зчеплення та відпускаємо газ), тому що тоді ми не спалюємо бензин. Передачі слід змінювати відносно рано — завдяки цьому витрата палива буде нижчою. Крім того, ми спалюватимемо менше бензину при русі на вищій передачі, лише трохи додаючи газу, ніж при русі на нижчій передачі з твердо натиснутою педаллю газу.

Водії, які хочуть зменшити свої рахунки за паливо, також повинні пам’ятати зменшення навантаженням(вагу) на автомобіль. Такі аксесуари, як багажник на даху або тримувач для велосипеда, не потрібні, якщо ми не збираємося їх використовувати. Якщо можливо, ми також маємо уникати непотрібного баласту. Передбачається, що кожні додаткові 100 кг. в автомобілі збільшує витрати пального приблизно на шість відсотків.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України