Новини

Як боротися з алергією на пил

Якщо сезонна алергія дошкуляє людям лише у певний період року, то боротися з пиловими алергенами доводиться постійно. Адже збудники хвороби можуть знаходитися навіть у власному будинку.

Пропонуємо розібратися, що викликає алергію на пил та яким чином можна попередити її прояви вдома.

Потенційні алергени

До поширених алергенів, які можуть знаходитися в житловому приміщенні, відносять шерсть домашніх тварин, спори плісняви, пилок рослин. Але найчастіше імунна система реагує негативно саме на пилових кліщів.

Самі по собі, ці істоти безпечні. А от хімічна речовина, яку вони виділяють – інша справа. Через неї люди починають подовгу чхати, кашляти, відчувати задишку, закладеність носа, сльозотечу, свербіж у горлі, загальну втому.

Як попередити алергію на пилових кліщів

Зробити це можливо тільки зменшивши їх кількість у вашій квартирі, будинку. Для цього особливу увагу потрібно приділяти килимам, м’яким меблям, матрацам, постільній білизні, шафам з одягом.

Регулярне видалення пилу

Для максимального позбавлення від нього спочатку потрібно провести сухе прибирання. Робити це краще за допомогою пилососа. На відміну від віника, він не здіймає пил, добре висмоктує його з килимів.

Далі по всіх поверхнях варто пройтися вологою ганчіркою. Не маєте змоги часто прибирати вдома? В такому випадку вам допоможе робот пилосос Roborock. Зверніть увагу на моделі, що дозволяють робити сухе та вологе прибирання.

Своєчасна заміна постільної білизни

Робити це потрібно щотижня. Адже кліщам подобаються простирадла, подушки, наволочки, ковдри.

Прати постільну білизну потрібно у воді, температура якої вища сорока градусів. Гаряча вода та тепле повітря в сушильній машині не залишають кліщам жодного шансу. За відсутності сушилки, білизну обов’язково потрібно прасувати.

Регулярне чищення матраців, меблів, штор, килимів

Найкраще для цього підходять пилосос, оснащений антиалергенним фільтром, з підвищеною ефективністю та пароочисник. Якщо матраци, дивани, крісла, штори достатньо чистити кожні два тижні, то килими забруднюються частіше. Видаляти з них пил, крихти, шерсть домашніх тварин потрібно раз на два-три дні.

Людям з сильними алергічними реакціями потрібно переглянути обстановку в будинку. Можливо варто замінити штори на жалюзі, м’які меблі – на дерев’яні, а килими взагалі прибрати з підлоги.

Використання відповідних побутових приладів

Навіть при частих прибираннях у приміщенні залишаються алергени. Щоб їх позбутися, варто придбати очищувач повітря.

Оскільки пилові кліщі найбільше полюбляють тепло та вологу, потрібно слідкувати за правильним мікрокліматом у домі. У цьому здатні допомогти осушувачі та зволожувачі повітря. Але перед тим, як їх придбати, потрібно визначитися, який саме з приладів вам потрібен.

Прибираючи в домі, не забувайте убезпечувати себе від пилових кліщів маскою з фільтром. Щоразу після завершення роботи добре провітрюйте приміщення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України