Авторські статті

“Я готова захищати ветеранів своєю мовою любові”: режисерка Ірина Цілик стала амбасадоркою Українського ветеранського фонду

Спільнота амбасадорів Українського ветеранського фонду Мінветеранів зростає. У березні першим амбасадором став Сергій Танчинець, фронтмен гурту “БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ”.

Наразі до команди тих, хто допомагає чути ветеранів, доєднується українська мисткиня Ірина Цілик.

Ірина Цілик — кінорежисерка, письменниця, членкиня Українського ПЕН. Її фільми здобувають нагороди на кінофестивалях Європи та США. Твори Ірини перекладені багатьма мовами. Її вірші використовують у своїх піснях українські виконавці. У 2022 році Ірина стала авторкою тексту радіодиктанту національної єдності.

З 2014 року пані Ірина допомагає українському війську: і мовою творчості, і реальними справами. А ще Ірина Цілик — дружина письменника та ветерана російсько-української війни Артема Чеха, який вдруге взяв до рук зброю та пішов на фронт виборювати перемогу. Тому говорити про Україну та її захисників та захисниць для Ірини — це надважливе питання. Жінка, як ніхто інший, розуміє потреби ветеранів. Вона готова робити усе від неї залежне, аби про їхні потреби чули якнайбільше людей.

“Ще починаючи з перших років війни, в моєму оточенні дуже багато ветеранів і ветеранок. 2022-го року все це стало зовсім гострим і близьким. Далеко ходити не треба: мій чоловік був ветераном, тепер він знову у війську. Більшість моїх друзів зараз — це люди, які або воюють або чекають своїх партнерів з війни. А двоє з моїх подруг стали вдовами… Моя мотивація підсвічувати потреби теперішніх і майбутніх ветеранів, розповідати про різні можливості для них – дуже проста: це мій спосіб допомагати та захищати тих, кого я люблю і знаю особисто, а також тих, кого не знаю, але кому буду довіку вдячна за захист моєї країни. Розповідати про них іншим людям – моя мова любові й підтримки»”, – говорить нам Ірина.

Головне завдання амбасадорів Українського ветеранського фонду — говорити про ветеранів та їхні потреби на всіх платформах, широким аудиторіям, тим самим транслюючи суспільству повагу до захисників та захисниць.

🟡 Український ветеранський фонд Мінветеранів з амбасадорами планують низку спільних заходів, скерованих на розширення можливостей захисників та захисниць на державному та місцевому рівнях.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України