Політика

У Збройних Силах України буде створено новий рід сил. Відео

Йдеться про Сили безпілотних систем, що охоплюватиме як безпілотні літальні апарати, так і наземні та надводні дрони

Джерело: Defence Express

Офіційне інтернет-представництво президента України Володимира Зеленського оприлюднило указ №51/2024 “Про нарощування спроможностей сил оборони” від 6 лютого, в якому йдеться про створення нового окремого роду сил у структурі ЗСУ — Сил безпілотних систем.

Поява цієї структури пов’язана з нарощуванням спроможностей ЗСУ “щодо використання безпілотних та роботизованих повітряних, морських та наземних систем, забезпечення готовності до застосування таких систем за призначенням”.

Опрацювати питання створення нової структури доручено Кабінету Міністрів України із залученням Генштабу ЗСУ, після чого пропозиції будуть розглянуті Ради національної безпеки і оборони України.

У своєму вечірньому зверненні Зеленський відзначив, що сьогодні безпілотні системи довели свою ефективність як у боях на землі, так у небі і в морі, зокрема саме завдяки надводним катерам-камікадзе Силам оборони вдалося змінити безпекову обстановку на полі бою.

Ironclad з бойовим модулем "ШаБля", фото до 2022 року
Ironclad з бойовим модулем “ШаБля”, фото до 2022 року

 

FPV-дрони допомагають відбивати штурми ворога в умовах нестачі артилерійських боєприпасів, а розвідувальні безпілотники — якнайкраще використовувати високоточне озброєння. Крім того, сьогодні набирає обертів й експлуатація наземних роботів для виконання тих чи інших завдань.

Президент відзначає, що на сьогодні є чіткий перелік завдань у напрямку створення нової структури у ЗСУ — спеціальні посади да підрозділи для роботи з дронами (з минулого року у війську були створені роти ударних БПЛА), тренування, систематизація досвіду, масштабування виробництва (на 2024 рік оголошено план на 1 тисячу FPV дронів, а також на тисячі далекобійних дронів з дальністю у декілька сотень і до 1000 і більше кілометрів), залучення висококваліфікованих фахівців.

“Це завдання і для армії, і для Міністерства оборони та уряду загалом. І, щоб дати необхідну координацію в Силах оборони, забезпечити належний рівень планування та якість логістики, у структурі Збройних Сил будуть створені Сили безпілотних систем. Відповідні пропозиції будуть внесені на розгляд РНБО”, — відзначає Зеленський.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України