У Всесвіті виявлено джерело Плутонію

 

Плутоній людство навчилося отримувати ще в 1940 році, спочатку в лабораторії, a потім і в промислових реакторах з урану.

Цей радіоактивний елемент, дуже токсичний, в природі практично не зустрічається, і весь плутоній, який використовують ядерники, штучно синтезований.

Його ядро нестабільне, і навіть самий довгоживучий ізотоп, плутоній-244, має період напіврозпаду близько 79 млн років. За астрономічними мірками, він розвалюється зовсім швидко. Однак ізраїльські вчені оцінили кількість продуктів розпаду плутонію в сучасній Сонячній системі і виявили, що в період її формування плутонію-244 в ній було з надлишком. Настільки, що він повинен був утворитися буквально напередодні народження Сонячної системи в процесі якогось астрофізичного процесу.

Автори припустили, що джерелом плутонію в ранній Сонячній системі могло бути злиття подвійних нейтронних зірок, які є найбільш щільними об’єктами у Всесвіті. Такі зірки мають розміри всього десятки кілометрів, a масу – порівнянну з Сонцем, до того ж володіють сильними магнітними полями. Злиття двох таких екстремальних об’єктів, на думку вчених, могло стати досить потужним джерелом і плутонію, і урану, і золота, і інших важких елементів в нашій системі.

Можливо, тому сьогодні елементи важче урану практично не зустрічаються в природі: подібної події в наших галактичних околицях не траплялося вже мінімум 100 млн років. Це і на краще, адже злиття пари нейтронних зірок виливається в короткий надновий спалах, який розносить не тільки важкі метали, але і величезну кількість небезпечного випромінювання.

bagnet.org

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

7 − 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh