Авторські статтіТехно

У Всесвіті виявлено джерело Плутонію

 

imagesПлутоній людство навчилося отримувати ще в 1940 році, спочатку в лабораторії, a потім і в промислових реакторах з урану.

Цей радіоактивний елемент, дуже токсичний, в природі практично не зустрічається, і весь плутоній, який використовують ядерники, штучно синтезований.

Його ядро нестабільне, і навіть самий довгоживучий ізотоп, плутоній-244, має період напіврозпаду близько 79 млн років. За астрономічними мірками, він розвалюється зовсім швидко. Однак ізраїльські вчені оцінили кількість продуктів розпаду плутонію в сучасній Сонячній системі і виявили, що в період її формування плутонію-244 в ній було з надлишком. Настільки, що він повинен був утворитися буквально напередодні народження Сонячної системи в процесі якогось астрофізичного процесу.

Автори припустили, що джерелом плутонію в ранній Сонячній системі могло бути злиття подвійних нейтронних зірок, які є найбільш щільними об’єктами у Всесвіті. Такі зірки мають розміри всього десятки кілометрів, a масу – порівнянну з Сонцем, до того ж володіють сильними магнітними полями. Злиття двох таких екстремальних об’єктів, на думку вчених, могло стати досить потужним джерелом і плутонію, і урану, і золота, і інших важких елементів в нашій системі.

Можливо, тому сьогодні елементи важче урану практично не зустрічаються в природі: подібної події в наших галактичних околицях не траплялося вже мінімум 100 млн років. Це і на краще, адже злиття пари нейтронних зірок виливається в короткий надновий спалах, який розносить не тільки важкі метали, але і величезну кількість небезпечного випромінювання.

bagnet.org

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України