У всіх злісних людей є одна спільна риса

«Темні аспекти людської особистості мають спільний знаменник, тобто, як і в випадку з рівнем інтелекту, можна сказати, що у всіх них є однакова схильність».

Згідно з результатами досліджень, кожна погана людина в тій чи іншій мірі має в собі ознаки «темної» особистості. Психопати, нарциси, егоїсти, садисти і просто злісні люди схильні ставити себе на перше місце найгіршим з можливих способів.

Як виявилося, всі дев’ять типів «темних» особистостей об’єднує бездушний егоїзм і повне ігнорування прав інших людей. При цьому психопати, нарциси і садисти висловлюють свою темну натуру кілька різними способами, хоча кожен якось виправдовує свою аморальну поведінку, щоб уникнути почуття вина.

Співавтор дослідження доктор Інго Зеттлер пояснює так званий D-фактор ( «D» від англійського слова «темний» – «dark») наступним чином: «Темні аспекти людської особистості мають спільний знаменник, тобто, як і в випадку з рівнем інтелекту, можна сказати, що у всіх них є однакова схильність. Наприклад, в якомусь одній людині D-фактор може проявляти себе у вигляді нарцисизму, психопатії і будь-який інший темної риси характеру або їх комбінації. Але за допомогою нашої класифікації загальних знаменників для різних типів темних особистостей дуже просто визначити наявність у кого-то D-фактора. Справа в тому, що D-фактор вказує на ймовірність прояву у людини типу поведінки, яким він розкриває своє одне або відразу кілька темних якостей ».

Зеттлер провів серію досліджень, в яких взяли участь більше 2500 осіб. Кожен з респондентів повинен був сказати, чи згоден він з наступними твердженнями:

«Часом я готовий трохи помучитися, аби побачити, як інші отримають по заслугах».
«Я знаю, що я особливий, тому що мені все про це говорять».

В ході дослідження вчені вивчили такі фактори темної особистості:

  • егоїзм,
  • макіавеллізм,
  • деморалізацію,
  • нарцисизм,
  • Психологічне просвітлення,
  • психопатію,
  • садизм,
  • самозакоханість,
  • Злість.

Дослідження показали, що за своєю суттю кожен з факторів мав щось спільне з іншими факторами.

Люди, що володіють будь-яким з D-факторів, проявляли схильність до поведінки, яка є властивою здебільшого іншим типам темних особистостей.

Доктор Зеттлер стверджує, що нас постійно оточують люди з «темним» фактором:

«Це можна помітити в випадках прояви надзвичайної жорстокості, порушення правил, обману і шахрайства в корпоративному або приватному секторі. Тому знання про D-факторі особистості може бути корисним інструментом, наприклад, для оцінки ймовірності повторного вчинення людиною злочину або подальшого погіршення його поведінки ».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh