Життя

У всіх злісних людей є одна спільна риса

«Темні аспекти людської особистості мають спільний знаменник, тобто, як і в випадку з рівнем інтелекту, можна сказати, що у всіх них є однакова схильність».

Згідно з результатами досліджень, кожна погана людина в тій чи іншій мірі має в собі ознаки «темної» особистості. Психопати, нарциси, егоїсти, садисти і просто злісні люди схильні ставити себе на перше місце найгіршим з можливих способів.

Як виявилося, всі дев’ять типів «темних» особистостей об’єднує бездушний егоїзм і повне ігнорування прав інших людей. При цьому психопати, нарциси і садисти висловлюють свою темну натуру кілька різними способами, хоча кожен якось виправдовує свою аморальну поведінку, щоб уникнути почуття вина.

Співавтор дослідження доктор Інго Зеттлер пояснює так званий D-фактор ( «D» від англійського слова «темний» – «dark») наступним чином: «Темні аспекти людської особистості мають спільний знаменник, тобто, як і в випадку з рівнем інтелекту, можна сказати, що у всіх них є однакова схильність. Наприклад, в якомусь одній людині D-фактор може проявляти себе у вигляді нарцисизму, психопатії і будь-який інший темної риси характеру або їх комбінації. Але за допомогою нашої класифікації загальних знаменників для різних типів темних особистостей дуже просто визначити наявність у кого-то D-фактора. Справа в тому, що D-фактор вказує на ймовірність прояву у людини типу поведінки, яким він розкриває своє одне або відразу кілька темних якостей ».

Зеттлер провів серію досліджень, в яких взяли участь більше 2500 осіб. Кожен з респондентів повинен був сказати, чи згоден він з наступними твердженнями:

«Часом я готовий трохи помучитися, аби побачити, як інші отримають по заслугах».
«Я знаю, що я особливий, тому що мені все про це говорять».

В ході дослідження вчені вивчили такі фактори темної особистості:

  • егоїзм,
  • макіавеллізм,
  • деморалізацію,
  • нарцисизм,
  • Психологічне просвітлення,
  • психопатію,
  • садизм,
  • самозакоханість,
  • Злість.

Дослідження показали, що за своєю суттю кожен з факторів мав щось спільне з іншими факторами.

Люди, що володіють будь-яким з D-факторів, проявляли схильність до поведінки, яка є властивою здебільшого іншим типам темних особистостей.

Доктор Зеттлер стверджує, що нас постійно оточують люди з «темним» фактором:

«Це можна помітити в випадках прояви надзвичайної жорстокості, порушення правил, обману і шахрайства в корпоративному або приватному секторі. Тому знання про D-факторі особистості може бути корисним інструментом, наприклад, для оцінки ймовірності повторного вчинення людиною злочину або подальшого погіршення його поведінки ».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.