Економіка

На вінницькому заводі почали виготовляти катери

Планується, що катери перевозитимуть пасажирів Південним Бугом. Проєкт катеру на електричній тязі розробили на місцевому заводі «Аналог». Місткість одного катера становить 70 пасажирів.

Передає«Голос України».

Йдеться про виготовлення катерів малого класу, але не тільки для прогулянок туристів, а й для регулярного перевезення пасажирів, адже Південний Буг проходить через усю територію міста. Проєктом визначено конкретні місця зупинок по обидва береги річки. Передбачається, що шлях річкових катерів пролягатиме від села Сабарів до Коло-Михайлівки. Обидва прилягають до обласного центру у різних кінцях міста.

Проєкт використання річкового транспорту міська влада планує реалізовуватиме на умовах державно-приватного партнерства спільно із заводом «Аналог». На підприємстві вже приступили до виготовлення корпусів до двох катерів. На підприємстві кажуть, що їхні малотоннажні катери стануть першими, які використовуватимуть електрику для руху по воді. Двигуни на електротязі зменшать забруднення річки. Крім того вони швидші за бензинові аналоги.

Для завершального етапу складання річкових плавзасобів потрібна буде база. Річ у тім, що заключний етап виробничого процесу має відбуватись у максимальній близькості до води, тобто на прибережній смузі річки. Такою базою може стати єдиний майновий комплекс майбутньої водної станції. Там буде центр стоянки суден та їх обслуговування, — розповідають на підприємстві.

Автор проєкту кажуть, що попит на річкові катери, а особливо на електродвигунах, є і в інших містах. Вже є міста, де хотіли б придбати подібний річковий транспорт. Окрім вищезазначеного катера на 70 пасажирів, на заводі показали документи на човни з кількістю на 20 та 40 пасажирів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України