Новини з Австрії

У Відні пройшла демонстрація за вільний інтернет. Марно — цензурі бути!

У минулу суботу по всій Європі і в багатьох містах Австрії, включаючи Відень, пройшли демонстрації піл гаслом «Врятуй свій інтернет». Багато сайтів в ЄС пофарбувалися в чорний або виставили банери з протестом проти ухвалення Європарламентом «Директиви про копірайт», який може сильно вдарити по свободі інтернету. Реформа авторського права, вважають багато цифрові правозахисники, серйозно обмежить свободу вираження думок.

«Замість того, щоб модернізувати авторські права і забезпечити всім людям можливість доступу до інформації, директива суттєво обмежить існуючі свободи і доступ до інтернету. Додаткові бар’єр кур’єри і фільтри, зокрема, загрожують існуванню вільної енциклопедії «Вікіпедія» вимагали активісти. Після прийняття директиви неможливо буде посилатися на статті новинних сайтів, ділитися інформацією у соціальних мережах, а пошукові системи втратять право показувати результати пошуку.

Воля людей була черговий раз проігнорована европейскою владою. Зміни до закону про авторські права були прийняті європарламентом 26 березня.На думку парламентаріїв, реформа покликана навести європейський закон про авторські права у відповідність з реаліями цифрової епохи. Також без змін була прийнята скандальна стаття 13 (стаття 17 в остаточному варіанті).

Згідно з прийнятими змінами, такі інтернет-платформи як Youtube.com в майбутньому зобов’язаннями зобов’язані перевіряти завантажується користувачами контент на предмет порушення авторських прав вже на етапі завантаження. Дана перевірка можлива тільки при використанні так званих фільтрів завантажень, що сприймається багатьма інтернет-користувачами як цензура і порушення свободи слова.

Фото: ©APA/dpa/Christoph Soeder

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України