Авторські статтіТехно

У Великобританії молоді сім’ї виступили проти тесту на синдром Дауна

Сім’ї побоюються результатів після проходження тесту на синдром Дауна. Нова розробка здатна з точністю до 99% вказати наявність захворювання у дитини, яка знаходиться в утробі матері. У зв’язку з цим, після отримання результатів, може збільшитися кількість абортів.

 

Десятки мам, у яких діти з синдромом Дауна, зажадали припинити програму. Розробникі нового тесту навпаки акцентували увагу, що це не та хвороба, яку потрібно викорінювати. Фахівці считают, що такий препарат стані причиною сотень, а то і тисяч абортів, тому що багато матерів побоюються дізнаватися щось подібне. За статистикою, один з тисячі новонароджених у Великобританії має синдром паралічу.

Прихильники такого тесту считают, що завдяки йому, вагітні жінки зможуть більш ретельніше підходити до цього процесу. Між іншим, препарат вже доступний у вільному користуванні та його вартість на полицях аптек Великобританії становить ? 400 до ? 900. Суть методу полягає в тому, що береться аналіз крові матері і далі зіставляється з наявними відомостями про дитину, після чого робиться висновок. Точність результату, за словами розробників, складає 99%.

Між фахівцями виникла справжня дискусія з цього приводу. Одні считают, що знаті все про не народжене дитину не можна, інші ж, навпаки, є прихильниками більшого вибору можливостей у матері. На рівні уряду ця програма може бути затверджена вже в наступному році, а вартість перевірки буде в три рази нижче нині існуючих.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України