У Ватиканській лікарні трирічній дівчинці пересадили штучне серце

У дитячій ватиканській лікарні «Bambino Ges?» пересадили мініатюрне штучне серце, завдяки якому трирічна дитина зможе дожити до пересадки донорського серця. Штучне серце вироблено в США і ще проходить клінічні випробування. Тільки вдруге отримано дозвіл на застосування цього мініатюрного шлуночкового апарату допоміжного кровообігу, призначеного для імплантації дітям, немовлятам та новонародженим.

Дівчинка, що страждає міокардіопатією, була госпіталізована в лікарні «Bambino Ges?» ще в липні минулого року. Вона перенесла імплантацію екстракорпорального штучного серця, однак, після мозкового крововиливу стало неможливим відновити функції серця  і життя дитини забезпечувала тимчасова система допоміжного кровообігу.

Імплантація мініатюрного внутрішнього штучного серця була проведена 2 лютого і дівчинка почуває себе добре й очікує пересадки серця. Перевага цього пристрою полягає в тому, що дитина не повинна весь час перебувати в лікарні, поки знайдеться донорське серце. Мініатюрне штучне серце значно покращує якість життя маленького пацієнта.

Якщо буде доведена безпечність та ефективність нового пристрою, клінічні випробування якого розпочались цього року, станеться справжня революція в сфері дитячої кардіології, наголосив дитячий кардіохірург, професор Антоніо Амодео, який очолює відділ дитячої кардіології у ватиканській лікарні «Bambino Ges?».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh