Духовне

У Ватикані представлено перед-синодальну зустріч молоді

Папа Франциск 19 березня 2018 р., в п’яту річницю урочистого початку Петрового служіння, відкриє перед-синодальну зустріч, в якій візьмуть участь 300 юнаків і дівчат з усього світу, що протягом кількох днів обговорюватимуть теми Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів, присвяченої молоді, яка відбуватиметься у жовтні. Вона завершиться Святою Месою з Папою Франциском у Пальмову неділю, 25 березня, з нагоди місцевого відзначення Дня молоді.

Представлення цієї зустрічі відбулося під час брифінгу у Ватиканському прес-центрі, що відбувся у п’ятницю, 16 лютого 2018 р., за участі кардинала Лоренцо Балдіссері, Генерального Секретаря Синоду Єпископів та його заступника єпископа Фабіо Фабене. Крім того, дівчина з Бурунді та італійський юнак, які співпрацюють із Секретаріатом Синоду, представили акцію, організовану в соціальних мережах.

Кардинал Балдіссері розповів про основні завдання, які стоять перед цією зустріччю. За його словами, йдеться про подію, в якій молодь буде головною дійовою особою, щоб наступний Синод був не лише «про» молодь, але й Синодом молоді та Синодом «з» молоддю. Ключовим моментом, на якому наголошує Папа, буде «слухання» молоді, аби краще зрозуміти їхнє становище, проблеми та очікування. Між свідками будуть юнаки й дівчата, що походять із «екзистенційних периферій» та ті, які не завжди мають змогу донести свій голос, а також представники не католиків, нехристиян та невіруючих.

За словами Генерального Секретаря Синоду Єпископів, це буде нагода пристосуватися до ритму молоді, пам’ятаючи про те, що етимологія слова «синод» вказує на «спільний шлях». Прямувати вперед разом з молоддю означає теж накреслювати відповідні душпастирські програми.

У перед-синодальній зустрічі візьмуть участь також і представники батьків, вихователів, душпастирів та експерти з молодіжної тематики, вказуючи на важливість діалогу між молоддю й дорослими. «Ми ставитимемо перед собою запитання про те, як допомогти молоді шукати та віднаходити сенс життя у світлі покликаннєвої перспективи», – сказав кардинал Балдіссері, додавши, що зустріч завершиться опрацюванням документу, який буде вручено Святішому Отцю, а його напрацювання увійдуть до Робочого документу Синоду.

Генеральний Секретар Синоду Єпископів підкреслив, що майбутня перед-синодальна зустріч не є чимось унікальним, адже в минулому вже проводилися такі заходи. Не йде мова про відокремлену подію, але про етап на шляху приготування до жовтневого Синоду, разом з іншими подіями, що протягом минулого року відбувалися у різних частинах світу.

Кардинал Балдіссері також представив деякі дані, що стосуються відповідей на опитувальник в інтернеті, що був доступний в мережі протягом шести місяців. Анкету заповнили 221 тисяча юнаків і дівчат, з яких 100 тисяч 500 відповіли на всі запитання: 58 тисяч дівчат та 42 тисячі 500 хлопців. З тих, хто відповів на всі запитання, майже 51 відсоток віком від 16 до 19 років. З-поміж опитаних 74% стверджують, що є католиками, які вважають релігію важливою у своєму житті, майже 9% католиків не вважають релігію такою. Не католики, які вважать релігію важливою, становлять 6%, а ті, які не вважають – 11%.

Далі єпископ Фабіо Фабене представив програму перед-синодальної зустрічі та спеціальний посібник. Зустріч розпочнеться діалогом з Папою Франциском, який відповість на запитання молоді з 5-ти континентів. У своїх працях ініціатива наслідуватиме ритм праці синодів, включаючи дебати в мовних групах та пленарні асамблеї. Протягом тижня передбачені також молитовні заходи й зустрічі з місцевою молоддю.

Говорячи про учасників, єпископ зазначив, що кожна єпископська конференція та Синоди Східних Католицьких Церков призначили своїх представників. До них приєднаються представники семінарій та формаційних чернечих спільнот, рухів і товариств, студенти католицьких університетів. Крім того, буде молодь, що представлятиме світ культури, театру, музики, академічного світу, соціального служіння й волонтерства, політики, війська та спорту, молодь, приналежна до інших конфесій та віровизнань, молодь, що походить із важких життєвих ситуацій. Врешті, запрошено молодь, яка декларує себе невіруючими й представників неконфесійних молодіжних товариств.

З нагоди перед-синодальної зустрічі приготовано Посібник різними мовами, який розпочинається текстом Листа Папи до молоді від 13 січня 2017 року. В посібнику, насамперед, вміщено базовий документ, своєрідні напрямні для дискусії під час зустрічі, опрацьовані на основі синодального Підготовчого документу. Кожна з трьох частин цих напрямних включає 5 запитань, що стосуються молодіжної дійсності, які мають на меті полегшити працю в групах.

В посібнику також вміщено Лист-запрошення, написаний представниками молоді до своїх ровесників, заохочуючи брати участь в перед-синодальній зустрічі через соціальні мережі. Для цього вистачить завітати на сайт Синоду www.synod2018.va, де можна знайти посилання на відповідні групи у Facebook однією з шести мов, та взяти участь в обговоренні запропонованих тем, кожна з яких супроводжується відповідним хештегом.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України