У Ватикані хочуть навчити священиків мистецтва і краси

Негарні храми з поганою акустикою аж ніяк не сприяють багатству краси літургії, а також поєднанню віри з мистецтвом, вважають у Ватикані. Папська Рада з культури запустила проект з навчання священиків та церковних працівників культури, естетики та історії мистецтва, особливо щодо створення релігійного мистецтва у священних місцях.

Проект, організований разом з Італійською єпископською конференцією та за підтримки Фундації мистецтва та художньої культури, навчатиме священиків, катехитів та інших представників з єпархій зв’язку між вірою і мистецтвом, повідомляє Catholic News Agency.

В рамках проекту буде також розглянуто спеціалізовані курси мистецтва в Церкві, де архітекторів, художників, скульпторів та музикантів навчають творити такі праці, «які пасуватимуть для місць молитви і служитимуть для кращого сприйняття літургії», – йдеться у прес-релізі Папської Ради з культури.

За словами глави Папської Ради з культури, кардинала Джанфранко Равазі, це питання є дуже важливим, оскільки не лише можливо відчути Бога через мистецтво, але й красиве мистецтво може стати шляхом, що веде до споглядання, що є в самому серці віри.

«Храм, в якому, для прикладу, погана акустика, не виконує свою місію, оскільки слухання є дуже важливим для споглядання», – говорив кардинал.

В першій частині проекту буде проведено дослідження поточної ситуації в Італії, а згодом буде визначено основні сфери для вирішення проблем та започаткування ініціатив. Дослідження поводиться в першу чергу через онлайн-опитування.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 + five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh