Авторські статтіНовини

У Ватикані хочуть навчити священиків мистецтва і краси

Негарні храми з поганою акустикою аж ніяк не сприяють багатству краси літургії, а також поєднанню віри з мистецтвом, вважають у Ватикані. Папська Рада з культури запустила проект з навчання священиків та церковних працівників культури, естетики та історії мистецтва, особливо щодо створення релігійного мистецтва у священних місцях.

Проект, організований разом з Італійською єпископською конференцією та за підтримки Фундації мистецтва та художньої культури, навчатиме священиків, катехитів та інших представників з єпархій зв’язку між вірою і мистецтвом, повідомляє Catholic News Agency.

В рамках проекту буде також розглянуто спеціалізовані курси мистецтва в Церкві, де архітекторів, художників, скульпторів та музикантів навчають творити такі праці, «які пасуватимуть для місць молитви і служитимуть для кращого сприйняття літургії», – йдеться у прес-релізі Папської Ради з культури.

За словами глави Папської Ради з культури, кардинала Джанфранко Равазі, це питання є дуже важливим, оскільки не лише можливо відчути Бога через мистецтво, але й красиве мистецтво може стати шляхом, що веде до споглядання, що є в самому серці віри.

«Храм, в якому, для прикладу, погана акустика, не виконує свою місію, оскільки слухання є дуже важливим для споглядання», – говорив кардинал.

В першій частині проекту буде проведено дослідження поточної ситуації в Італії, а згодом буде визначено основні сфери для вирішення проблем та започаткування ініціатив. Дослідження поводиться в першу чергу через онлайн-опитування.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України