У Туреччині вперше запустили двигуни нового важкого ударного гелікоптера ATAK-II вітчизняної розробки.
На прототипі встановлені українські авіаційні двигуни, які вироблені на запорізькому підприємстві “Мотор Січ”. Передає Мілітарний.
Над створенням бойового гелікоптера працює турецька компанія Turkish Aerospace Industries (TAI).
Розробка важкого ударного гелікоптера T929 стартувала у 2019 році з підписання угоди між SSB та TAI на реалізацію програми Ağır Sınıf Taarruz Helikopter.
Конструктор проєкту гелікоптера ATAK-II сказав, що кількість персоналу, який долучений до реалізації програми, становить близько 1500 осіб.
За словами генерального директора TAI, важкий ударний турецький гелікоптер T929, розроблений в рамках проєкту ATAK-II, вперше запустив двигуни у вівторок 25 квітня.
Цього року в Туреччині планують перший політ прототипа ATAK-II за допомогою українських двигунів.
Перший прототип турецького ударного гелікоптера ATAK-II. Фото: SavunmaSanayiST.com
Перші два двигуни спочатку планували поставити у вересні 2022 року, але через бойові дії в Україні процес затримали на 4 місяці: їх доставили наприкінці січня 2023 року.
За угодою українська компанія «Мотор Січ» має виготовити 14 двигунів ТВ3-117ВМА-СБМ1В-01Т для програми створення перспективного турецького важкого ударного гелікоптера.
Цей контракт турецька компанія Turksih Aerospace Industries (TAI) та українська компанія підписали ще у червні 2021 року. Поставки заплановані до 2025 року.
Першими користувачами гелікоптера ATAK-II буде командування сухопутних військ та командування військово-морських сил Туреччини.
Передбачається, що турецький гелікоптер матиме максимальну злітну масу 11,5 тонн і зможе нести до 1500 кг озброєння та боєприпасів різного типу й розвивати максимальну швидкість – 318 км/год.