Духовне

У Тернополі провели Форум лідерів молодіжних парафіяльних спільнот

У межах традиційного З’їзду молоді в Тернополі 2 жовтня 2021 року в приміщенні Центру наук Тернополя відбувся Форум лідерів молодіжних парафіяльних спільнот

На запрошення духовенства міста, її модерували голова Патріаршої комісії у справах молоді отець Ростислав Пендюк та його заступник отець Роман Демуш.

Мета цього заходу ― переосмислити та напрацювати чіткі пасторальні пропозиції та конкретні кроки в молодіжному апостоляті на 2021-2022 роки в Тернополі.

Результатом цього та наступних етапів Форуму має стати чіткий план дій на рік щодо молодіжного душпастирства.

Після спільної молитви синкел архиєпархії та патріарший душпастирський радник отець Віталій Козак і голова Комісії у справах молоді Тернопільсько-Зборівської архиєпархії отець Орест Павліський наголосили на важливості зустрічі саме в такому форматі та подякували за готовність до праці усім, хто прибув на зустріч. У межах першої сесії, яка відбувалася у форматі воркшопу, кожна парафіяльна спільнота мала нагоду проаналізувати своє молодіжне душпастирство під час пандемії, виокремивши позитивний та цінний досвід діяльності.

«Сьогодні ми тут, щоб шукати перш за все зміст, а потім форму нашого молодіжного душпастирства в Тернополі. Для цього мусимо почути молодь. Церква хоче бути вашим простором, бо ви є живою Церквою сьогодні!» ― наголосив отець Віталій Козак.

«Те, що ви сьогодні прийшли, ознака того, що ми (Церква) ― вам потрібні! І для нас це важливо! Ми хочемо бути потрібні вам!» ― додав отець Орест Павліський.

Після представлення напрямів стратегії молодіжного душпастирства Католицької Церкви у світлі постсинодального листа Папи Франциска «Христос живий», яке зробив о. Роман Демуш, зустріч продовжив отець Ростислав Пендюк, висвітливши тему «Маркетинг на служінні Церкви».

Після обіду та зустрічі з начальницею Управління сім‘ї, молоді та захисту дітей ТМР п. Христиною Білінською, яка представила напрямки молодіжної роботи в місті та кейси успішної співпраці управління та Церкви, відбувся воркшоп у форматі світового кафе, у межах якого всі присутні мали нагоду висловити своє бачення молодіжного апостоляту при парафіях УГКЦ у місті.

У завершальній частині з’їзду представили напрацювання груп. Йшлося, зокрема, про найбільші переваги життя в Тернополі для молоді та про те, що не задовольняє. Також обговорили найважливіші молодіжні проєкти від Церкви в Тернополі, та чому молоді тернополяни не йдуть до Церкви. Окрему увагу приділили питанню ініціатив чи молодіжних проєктів, які є в інших єпархіях, організаціях і країнах, які б хотіли реалізувати в Тернополі.

Ще одне важливе питання, яке обговорили, стосувалося змін, що повинні відбутися в роботі Церкви з молоддю у зв’язку з пандемією. Міркували, що може об’єднати різні парафії Тернополя в контексті молодіжного душпастирства і хто є партнерами, з якими Церква може співпрацювати.

Цікавими і надзвичайно цінним є бачення сучасного молодіжного душпастиря. Пропонуємо весь перелік якостей, які назвали учасники Форуму лідерів молодіжних парафіяльних спільнот:

-відкритий;

-у нього проста та доступна мова для молоді;

-ініціативний та відкритий на молодіжні пропозиції;

-мудрий/ второпний;

-розумний/інтелектуал (із яким можна побесідувати на різні теми);

-сучасний; знає і використовує молодіжні тренди/вчиться завжди нового;

-повинен «бути собою»/простий/досяжний;

-уособлює в собі Бога, батьків, друга, психолога;

-гідний та чесний;

-сприяє комфорту молоді (наприклад організація молодіжного простору);

-приклад для наслідування;

-вміє мудро реагувати на проблеми (наприклад під час пандемії);

– сам переживає Бога/знає Його «особисто»/має «живу віру»/ «практикуючий християнин»/ не на словах, на ділі;

-присутнє почуття гумору/позитив;

-успішний у всіх сферах;

-уособлює «Божу любов»;

-жертовний;

-енергійний/ спортивний;

-лідер/ авторитет/ харизматичний;

– не критикує та «не коментує на загал»/ не осуджує;

-жертвує час на молодь;

– в міру строгий (має повагу від інших);

-вміє слухати і чути;

-ЧОЛОВІК/самодостатній;

-знає парафіян та є з ними;

– дає практичну покуту (наприклад окрім молитви, зробити дію, яка допоможе вирішити цей гріх);

– чудовий оратор;

-«двіжовий»;

-готовий до пригод (наприклад, походи в гори);

-працьовитий;

-вміє визнавати свої помилки;

-у проповідях уникає однобокості;

-«без дідівщини»;

-вміє залучити до церкви;

-до нього не страшно приступити;

-творчий (наприклад, грає на муз. інструментах);

Наступні зустрічі робочих груп для напрацювання плану молодіжного апостоляту в місті Тернополі відбудуться в листопаді та грудні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України