Місце падіння БПЛА “Орион” прямо вказує на місце їх базування, яке лише у 130 км від лінії фронту
Джерело: Defence Express
На російське місто Таганрог, що поряд із державним кордоном України на березі Азовського моря, впав розвідувально-ударний БПЛА “Орион” (також відомий як “Иноходец”) від “Кронштадт”. Він звалився на склад з лісоматеріалами й викликав пожежу, погодивши будівлі та декілька автомобілів, але про жертви серед мешканців не повідомлялось.
Офіційно місцева влада не повідомила про приналежність БПЛА. Але фото та відео з місця подій, включно із куском фюзеляжу із розпізнавальними знаками прямо вказує на його приналежність, а OSINT-спільноти вже й ідентифікували в них саме “Орион”, як і місце подій.
І цей російський БПЛА із розмахом крила 16 метрів впав поряд, всього у 1,5 км, зі злітно-посадковою смугою авіабази “Таганрог”, яка використовується РФ для базування бойової авіації, зокрема штурмовиків Су-25, а також використовується Таганрозьким авіаційним заводом.
Місце падіння БПЛА “Орион” у Таганрозі
Враховуючи те, що на камерах видно, як одразу після падіння БПЛА займається паливо, а також враховуючи місце падіння дрона, можливо припустити, що “Орион” впав одразу після злету. А це означає, що він використовується саме з цієї авіабази, яка знаходиться лише у 130 км від поточної лінії фронту.
Варто додати, що у самій РФ “Орион” намагаються позиціонувати, як російський Bayraktar TB2, але російська розробка об’єктивно не дотягує до турецької. Зокрема у Bayraktar TB2 злітна вага 650 кг та корисне навантаженні до 150 кг, а російський “Орион” – 1000 кг та корисне навантаження 180 кг (за іншими джерелами 200 кг).
Також російський дрон значно більший за розмірами розмах крил 16,3 метра та довжина 8 метрів проти 12 та 6,5 метра, при цьому обида дрони мають можливість перебувати у повітрі близько 24 годин. За дужками залишимо такі речі, як дальність зв’язку, бо якщо для російського дрона вона визначена у межах 150-250 км, то до Bayraktar TB2 можлива інтеграція супутникової системи зв’язку, яка взагалі знімає поняття дальність управління.
Зараз РФ намагається використовувати цей БПЛА у ролі ударного, зокрема такі спроби відмічаються на Курщині. Додамо, що “Орион” може нести до 200 кг (за іншими джерелами 180 кг) озброєння та використовує або мініатюрні боєприпаси типу УПАБ-50 або спеціальну версію протитанкової ракети “Корнет” під назвою “Х-БПЛА”, про постачання партій яких час від часу рапортують у РФ.
Загальна кількість таких БПЛА у РФ залишається під питанням. У 2021 році їх у РФ був лише один комплекс з трьох дронів, але з 2022 року у РФ постійно говорили про запуск у серію цього БПЛА та про розширення випуску, включно із новим виробничим майданчиком у Дубні. А загалом за час повномасштабної війни орієнтовні втрати цих БПЛА склали сім БПЛА, включно зі збитим 31 серпня на Курському напрямку.
Також відомо, що компанія “Кронштадт” продовжує роботи над дроном, який здійснив свій перший політ ще у 2016 році. Вочевидь проводиться заміна комплектуючих, які вже РФ не може отримувати через санкції. Зокрема у новій версії, яка станом на червень проходила випробування, нову оптико-локаційну станцію зміщено до центру фюзеляжу, що може вказувати на її більшу вагу.