ЄС|NATO

У США ударний БПЛА MQ-1C Grey Eagle хочуть перетворити на AWACS проти дронів. Фото

MQ-1C Grey Eagle у ролі повітряного радара – доволі цікаве рішення, особливо в ключі того, що цей дрон рік тому хотіли передати до України

Джерело: Defence Express

Американська компанія General Atomics пропонує доволі цікаве та потенційно ефективне рішення проти дронів які активно змінили поле бою. Як мінімум – вирішити одну з проблем, яка пов’язана із протидією БПЛА, яка полягає у тому, що їх складно виявити.

Для цього пропонується використовувати ударні дрони MQ-1C Grey Eagle з радаром Eagle Eye з синтезованою апертурою. Цей радар під час випробувань довів здатність виявляти повітряні цілі на дальності у 80 км, а надводні – 200 км. І це у більш ніж помірних габаритах та вазі у 62 кг, що дозволяє його встановлення у носовій частині дрона зі збереженням штатної оптико-прицільної станції.

У США ударний БПЛА MQ-1C Grey Eagle хочуть перетворити на AWACS проти дронів

При цьому у General Atomics, як пише Defense Newse, вже провели тести свого радара проти БПЛА. І Eagle Eyeпродемонстрував можливість відстежування малорозмірного дрону з пробкового дерева, але без оголошення дальності.

Але розробники Grey Eagle розглядають його роль у питанні боротьби з дронами виключно у ролі засобу їх виявлення, тобто такого собі безпілотного AWACS проти інших донів. Попри те, що технічна можливість ураження повітряних цілей звісно є, для чого ударний БПЛА може використовувати AIM-92 Stinger, розробники вважаються, що це буде неправильно з концептуальної точки зору.

Так, на думку віце-президента General Atomics Майка Шортслива головною задачею Grey Eagle буде саме виявлення та передача даних щодо цілей до дешевших засобів ураження – артилерійських зенітних систем, лазерів тощо.

У США ударний БПЛА MQ-1C Grey Eagle хочуть перетворити на AWACS проти дронів

З іншого боку в армії США зараз є якраз очевидні проблеми з наземною компонентною ППО, яка може ефективно використовуватись проти дронів. Наприклад, на всю американську армію замовлено лише 144 комплекси ближньої дії M-SHORAD(розраховано на 4 батальйони) та 45 комплексів M-LIDS, а кількість ЗРК Avenger вистачає лише на два батальйони в армії та сім у нацгвардії.

Водночас відкидання ролі Grey Eagle у вигляді перехоплювача також зрозуміле. Максимальна швидкість цього ударного БПЛА складає до 309 км/год при крейсерський у 250 км/год. Й “ганятися” за літако-снарядами з такими параметрами буде важкувато.

І здається, що компанія, яка запропонує умовний безпілотний P-51 Mustang цілком зможе зірвати “куш”. Бо поки нічого дешевшого за великокаліберні кулемети у питанні боротьби з літако-снарядами у серію не запустили, а мобільнішого засобу ППО за винищувач не вигадали.

Також необхідно зазначити, що восени минулого року Grey Eagle просувався як один з варіантів посилення України. Але у Пентагоні тоді вважали, що надання цієї зброї ЗСУ може “призвести до ескалації конфлікту та сигналізувати Москві, що США надають зброю, що може націлюватися на позиції на території РФ”

У США ударний БПЛА MQ-1C Grey Eagle хочуть перетворити на AWACS проти дронів

MQ-1C Grey Eagle

Водночас використання Grey Eagle в Україні якраз у ролі повторного AWACS у тилу точно ніяким чином не може призвести до будь-якої ескалації, а також нівелює будь-які інші ризики, якими тоді у Вашингтоні також просували – на кшталт отриманням РФ уламків, які дозволять щось їм скопіювати. І за цей час США вже втратили аналогічний MQ-9 Reaper біля окупованого Криму після його тарана російським літаком, а про жодну ескалацію взагалі мова може вже давно не йти.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України