Авторські статтіНовини

У США відкопали самий збережений скелет тиранозавра

Американським фахівцям вдалося виявити добре збережені останки тиранозавра. Скелет був знайдений волонтерами з музею Берк на території формації Хелл-Крік.

Відзначається, що за всю історію проведення розкопок всього 15 разів вдавалося виявити рештки скелетів тиранозавра. Зараз волонтерам вдалося знайти череп довжиною 1,2 метра і завширшки трохи менше метра. Фахівці вважають, що він належав дорослому 15-річному динозаврові виду тираннозавр. На даний момент із-під землі вдалося дістати лише п’яту частину скелета. Незважаючи на це, археологи повідомили про великі кістки, які знаходяться всередині землі в Хелл-Кріку.

Представники музею Берк раніше організували експедицію, в ході якої і були знайдені останки тиранозавра. Добровольці звернули увагу на кістки в піщанику, які трохи нагадували динозавра. Для того, щоб з точністю сказати вид, було вирішено підняти близько 20 тонн породи. Спочатку фахівцям вдалося дістати ребра і лише в кінцевому підсумку вони отримали зовнішній вигляд черепа в метрову ширину.

Після цього вчені змогли з точністю назвати вік і породу динозавра. Повідомляється, що він лежить на цьому місці вже близько 66 мільйонів років. Загальна довжина 15-річного динозавра складає близько 12 метрів, а тираннозаври за своєю суттю були невеликими, досягаючи лише 5-6 метрів у висоту. На думку археологів, знахідка була лише на 15% менша своїх родичів. Розкопки продовжуються і далі, а до американських вченим приєдналися фахівці з багатьох країн світу. Інформацію надали в прес-службі музею Берк.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

three + 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.