ЄС|NATO

У США “офіційно” хочуть озброїтися FPV-дронами, але передадуть у підрозділи лише у 2025 році

Питання в тому, як буде вирішена залежність від китайських комплектуючих

Джерело: Defence Express

Американське військо все ж таки може отримати офіційну програму, у рамках якої буде фінансуватися та реалізуватися програма закупівлі невеликих квадрокоптерів — FPV-дронів та прив’язаних дронів. “Ми наполегливо прагнемо до того, щоб обидві ці програми стали рекордними у 2025 фінансовому році”, — відзначив підполковник Майкл Брабнер, який відповідальний за потребу у невеликих дронах в Управлінні розвитку й інтеграції армійських можливостей маневрування.

Він стверджує, що сьогоднішня мета — передати такі дрони у підрозділи до 2026 фінансового року (тобто з осені 2025). Як розповідають у виданні Defense One, якщо FPV-дрони посилять піхотні підрозділи війська, то дрони на прив’язі — бронетанкові, зауважує Брабнер.

У США нарешті "офіційно" хочуть озброїтися FPV-дронами, але передадуть у підрозділи лише у 2025 році

Підполковник також відзначає, що FPV-дрони ймовірно повинні мати модульну систему корисного навантаження, щоб використовувати як протипіхотні, так і протитанкові бойові частини. Він не називає, якою б мала бути ціна таких дронів, але наголошує, що вони повинні мати можливість внесення змін за потреби і бути одноразовими.

У виданні зауважують, що поки невідомо, які компанії можуть надати FPV-дрони американському війську. Тут можна, звичайно, згадати нещодавно представлений ударний дрон Rogue 1, але його вартість становить понад 90 тисяч доларів за одиницю. Водночас у США мають обмеження з використання китайських дронів, але в КНР якраз і розташована суттєва кількість виробників FPV-дронів.

Також відомо, що разом з розгортанням Центру передового досвіду у контексті FPV, служба також планує запустити новий курс із навчання на ці дрони, але школа буде відкрита не раніше старту 2025 фінансового року, тобто восени цього року. Планується, що навчання триватиме три-чотири тижні, пілоти будуть вчитися літати на FPV-дронах та завдавати ударів.

Раніше Defense Express розповідав, як у НАТО відірвані від реальності щодо FPV-дронів й пояснюють чому вони не потрібні

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України