У Сомалі заборонили святкувати Різдво

Уряд Сомалі заборонив святкувати у своїй країні Різдво і Новий рік через невідповідність цієї традиції мусульманським звичаям.

Крім того, як вважають у сомалійському уряді, проведення святкових заходів у ці дні може стати приводом для нападів бойовиків ісламістського угруповання «Аш-Шабаб».

«Усі заходи, пов’язані зі святкуванням Різдва і Нового року, суперечать ісламській культурі й можуть нашкодити вірі мусульманської громади», – сказав представник міністерства з релігійних справ Сомалі Шейх Мохамед Хайроу. Як він наголосив, правоохоронні органи будуть припиняти будь-які ініціативи, пов’язані з цими чужими сомалійським звичаям святами. «Не повинно бути ніяких дій (в цьому напрямку)», – вказав він.

Шейх Бур Баруд Гурхан, що представляє Верховну релігійну раду Сомалі, попередив, що святкування Різдва і Нового року може дати радикалам з «Аш-Шабаб» привід для вчинення терористичних нападів. «Ми застерігаємо всіх, що не потрібно відзначати ці свята, які не мають зв’язку з нашою релігією. Це може підштовхнути «Аш-Шабаб» здійснити напади», – сказав він.

Сомалі, де переважну більшість населення складають мусульмани, стала другою у світі державою, де цього року заборонено відзначати різдвяні свята. Раніше таке рішення прийняли в султанаті Бруней.

Джерело: blagovest-info.ru

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh