Духовне

У Софійському соборі за мир в Україні помолилися члени Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій

Молитовний захід відбувся в Софійському соборі у середу, 16 лютого, за ініціативи Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій. Релігійні діячі звернулися до Всевишнього про захист України від російської агресії.

Захід розпочався молитвою «Отче наш» у виконанні камерного хору «Кредо».

Молитви, слова благословення для Українського народу та звернення на захист України від агресії з боку Росії виголосили релігійні діячі різних конфесій:

Блаженніший Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України; Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви; владика Віктор (Коцаба), єпископ Баришівський, вікарій Київської єпархії Української Православної Церкви; владика Віталій Кривицький, ординарій Києво-Житомирський Римо-Католицької Церкви; Станіслав Носов, керівник Церкви адвентистів сьомого дня в Україні; Леонід Падун, старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви; Іцхак Єрехман, рабин Об’єднання іудейських релігійних організацій України; Рустам Гафурі, шейх, заступник Верховного муфтія Духовного управління мусульман України; Григорій Комендант, головуючий у ВРЦіРО, президент Українського біблійного товариства.

В урочистості взяли участь також представники Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів, Української Церкви Християн Віри Євангельської, Української Євангельської Церкву, Всесвітнього Альянсу баптистів та інші.

У своїй молитві Глава УГКЦ зазначив, що в цей день тривоги і непевності учасники молитовного заходу зійшлися всі разом, щоб просити про допомогу і заступництво. «Стоячи тут, ми не покликаємося на наші сили, наші здобутки і досягнення, але на Твої діла, Господи, і просимо Тебе про порятунок нашої країни і нашого народу. Дай мудрості нашим провідникам, скріпи дух наших захисників», – попросив Блаженніший Святослав.

Тоді, цитуючи напис навколо Оранти, який у Святій Софії викладений старогрецькою мовою, з Книги псалмів: «Бог серед нього, воно не похитнеться; Бог йому допоможе перед світанком», Глава УГКЦ закликав: «Будь з нами, Господи, і ми не захитаємося».

Захід завершився молитвою «Боже, великий, єдиний…» у виконанні камерного хору «Кредо» під керівництвом диригента народного артиста України Богдана Пліша.

Фото: о. Андрій Сидор

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України