Духовне

У Сан-Сальвадорі відбувається пленарна зустріч Ради Єпископатів Латинської Америки й Карибського регіону

Пречиста Діва Марія завжди перебуває поряд зі своїми дітьми серед їхніх змагань та пошуків. Про це пише Папа Франциск у посланні учасникам чергового засідання Ради Єпископатів Латинської Америки й Карибського регіону (Celam), зосередивши свої роздуми навколо 300-річчя віднайдення трьома убогими рибалками у річці Параїба в Бразилії однієї з важливих Марійських святинь регіону – статуї Пресвятої Богородиці з Апаресіди.

Пленарна зустріч провідників єпископських конференцій та очільників комісій єпископатів з 22 країн, що входять до Ради, відбувається від 10 до 12 травня 2017 р. в м. Сан-Сальвадор, столиці Сальвадору на тему «Убога Церква для убогих» та збігається з відзначеннями сторіччя від дня народження блаженного архиєпископа Оскара Ромеро. Учасники роздумують про душпастирські завдання, покликані спричинитися до того, щоб Церква у регіоні була місійною, як до цього закликала остання Конференція CELAM, що відбулася 2007 року в Апаресіді, Бразилія.

У своєму посланні до учасників зустрічі, Папа Франциск зазначає, що через три століття після чудесної появи, Апаресідська Богородиця «допомагає нам зростати у вірі та спонукає ступати на шлях апостольства». У цьому контексті він виокремив три аспекти, першим з яких є постать трьох бідних рибалок, що шукали свій прожиток серед «великодушності та суворості ріки».

За словами Святішого Отця, згадані рибалки уособлюють життєві труднощі багатьох наших братів і сестер. У цьому контексті він наголосив, що найболючішим є спостерігати за тим, як мало що не звичним став «один з найбільших гріхів, що гнобить наш континент – корупція», яка «нищить чимало життів, занурюючи їх в крайню нужду», що «руйнує цілі народі, вкидаючи їх у непевність». Корупція, яка «немов рак, роз’їдає» щоденне життя людей.

Другим аспектом є постать Марії, як уважної матері, Яка супроводжує Своїх дітей, прямуючи навіть туди, не ніхто не сподівається цього. «В історії Апаресіди, – пригадує Папа, – зустрічаємо Її в річці, обліплену болотом. Саме там Вона чекає Своїх дітей, саме там Вона перебуває поряд зі Своїми дітьми, серед їхніх змагань і пошуків».

А третій аспект, як зауважив Святіший Отець, – це зустріч цих чоловіків з Марією. Їхні сіті наповнилися не рибою, але присутністю Тієї, Яка наповнила їхні життя та дала їм впевненість у тому, що в своїх починаннях і боротьбі вони не самотні. Ці сіті «перетворилися у спільноту», у «віруючий люд, що визнає себе грішним і спасенним, сильний і наполегливий люд, який усвідомлює, що його сіті, його життя наповнене присутністю, що заохочує не втрачати надію».

Підсумовуючи, Папа зазначив, що «Апаресіда приносить нам не готові рецепти, але ключі, критерії», завданням яких є «просвітити нас» та «запалити прагнення визволитися від усіх поверховних речей і повернутися до коріння, до суттєвого, до наставлення, яке посіяло віру в первісній Церкві та вчинило наш континент землею надії», – пише Глава Католицької Церкви до латиноамериканських ієрархів, наголошуючи: «Як же багато ми повинні навчитися з віри нашого люду! Не біймося забруднитися задля нашого люду, не біймося замаститися болотом історії, аби вивільнити й оновити надію».

Крім представників 22 країн, що належать до CELAM, в засіданнях беруть участь також представники Єпископських Конференції США та Канади. Під час зустрічі також розглядається можливість скликання спеціального Синоду Єпископів у Ватикані, присвяченого Америці, йдучи слідами того, який святий Іван Павло ІІ скликав 20 років тому.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України