З 4 по 6 серпня у парафії Старого Самбора тривали урочистості з нагоди 35-ї річниці виходу УГКЦ із підпілля.
Про це повідомляє пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії та парафії храму Святого Миколая.
Розпочалися святкування Літургією із відновою хресних обітів і водосвяттям у честь 1036-ї річниці Хрещення Русі-України.
Після молебню у храмі Святого Миколая відбулася презентація відреставрованого неоготичного столітнього феритрона, реставратором якого став Максим Чорний. Він зазначив, що вже 9 років співпрацює з Церквою та радіє, що є люди, які не лише зберігають надбання предків, а й хочуть передати їх в автентичному вигляді нащадкам.
Слова щирої вдячності митцеві та сподівання подальшої співпраці висловив парох церкви о. Михайло Николин.
До того ж подружжя співмісіонерів отців редемптористів Олег і Тетяна Чихарівські передали Старосамбірській церкві мощі св. свщмч Василя Величковського. Вони представили парафіянам його життєвий мученицький шлях. «Святими не народжуються, святими стають», — підсумував п. Олег.
На свято Преображення Господа нашого Ісуса Христа з душпастирським візитом до Старого Самбора прибув єпископ Самбірсько-Дрогобицький владика Ярослав Приріз, де очолив святкову Літургію. Із ним співслужив о. Михайло Николин, декан Сатросамбірський, та священники Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Святу Літургію возвеличив спів хору «Дзвони старого міста» (керівник — Надія Копач).
«Сьогодні є добра нагода подумки повернутися в останнє десятиліття ХХ століття, коли Господь, багатий на милосердя, споглянувши на молитви, мучеництво й ісповідництво своїх вірних синів і дочок, дарував свободу Українській Греко-Католицькій Церкві та самостійність нашому народові — соборну Українську державу», — наголосив єпископ.
Він зазначив, що «2024 рік є насправді знаменний для нас, оскільки спогадуємо 35-ту річницю виходу нашої Церкви з підпілля та переслідування її безбожним комуністичним режимом, яке тривало понад 40 років. Наприкінці ХХ століття Божою силою світло в темряві засяяло й опромінило душі та обличчя тих, хто довіряв Богові й очікував на Його святу відповідь».
Відтак із нагоди річниці владика Ярослав Приріз нагородив подячною грамотою парафіяльну громаду, братство, сестринство, жертводавців та благоукрасителів храму.
Наприкінці Богослужіння відбулося освячення соборового хреста, національного прапора, відновленого феретрона. Опісля — освячення відреставрованої каплиці Святого Миколая. Вона була побудована в 1849 році на місці старої церкви. Відновлення тривало 6 років. Над мозаїчними іконами працювали Ростислав Студницький і Андрій Коваль.
Департамент інформації УГКЦ