Економіка

Видобуток газу на Росії впав до рівня 70-х років минулого століття

Росія має серйозні проблеми: такого з газом не було за всю її історію - Newsweek

Санкції повільно, але невідворотно. Ось і дочекалися того моменту, як обвалився головний скріп Кремля: видобуток газу в Росії впав до рівня 70-х років минулого століття.

Монополіст “Газпром” вимушено визнав: видобуток газу в першій половині 2023 року склав 179,45 мільярда кубометрів, пише американський журнал Newsweek.

“Газпром” спробував виправдатися. Виявляється, видобутку страшно заважають погодні умови.

“Споживання газу у звітному періоді перебувало під впливом погодних, економічних та геополітичних факторів. Уповільнення економічної активності в Європі сприяло збереженню показників споживання газу на низьких значеннях. При цьому попит на російський газ у даному регіоні також перебував під впливом геополітичного фактора та високого рівня заповнення європейських ПСГ”, – повідомила компанія.

Це означає обвал постачання газу на внутрішній та зовнішній ринки на 26,5 відсотка порівняно з аналогічним періодом минулого року. Настільки радикальне падіння відбулося після вторгнення російської армії до України у 2022 році, що призвело до запровадження міжнародних санкцій та зниження залежності Європи від російських нафти та газу.

Аналітики вважають, що плани Росії використовувати енергетику як важіль тиску провалилися, оскільки Європа знайшла альтернативні джерела, такі як американський ЗПГ, а також газ, що постачається Норвегією і Катаром. Прогнози говорять про постійне зниження експорту російського газу до Європи, який до 2026 року може впасти до 15 млрд. куб. метрів. До війни Росія прокачувала до Європи 174,9 млрд. куб. м газу. 78% поставок із Росії припало на країни Західної Європи.

Щоб компенсувати втрати, Росія прагне зміцнити торговельні зв’язки з Китаєм, проте Пекін раніше відмовився від будівництва другої гілки газопроводу “Сила Сибіру”.

Незалежне російськомовне видання новин “Агентство” повідомило, що “Газпром” “ніколи не мав такого низького рівня видобутку за всю свою історію” і що “востаннє аналогічний показник спостерігався в Радянському Союзі в 1978 році”, коли було видобуто 372,1 млрд куб. . м газу.

Нагадаємо, Підсумки першого півріччя 2023-го показують чітку тенденцію – компанія стала збитковою через різке падіння виручки від експорту та скорочення обсягів транспортування газу газотранспортною системою.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України