Комп’ютер буде займатися заплутаними справами, складати протоколи і вивчати матеріали слідства.
Штучний інтелект і нейромережі вже активно використовуються суднової системою різних країн. Приміром, у Великобританії комп’ютер здатний проаналізувати інформацію, щоб визначити подальшу світові запобіжного заходу обвинуваченому. Завдяки вивченню даних слідства машина здатна вирішити, залишити людини на свободу або ж виписати заставу. В США працює схожа система, але вона визначає, випустити укладеного раніше рядок або немає.
Зараз комп’ютерні суди хочуть зробити і в Росії. Штучний інтелект буде вирішувати долю злочинців і вести протокол засідання. Завдяки цьому винен прискоритися довгий процес і розгляду схожих справ. Проте планується, що тяжкі злочини нейромережі розглядати не будуть.
Вважається, що штучний інтелект також буде займатися заплутаними справами, з багатьма доказами і свідченнями. Віктор Мамонтов, який обіймає посаду голови російської ради суддів, заявляє, що подібна цифровізація судових процесів позитивно позначиться на загальній системі правосуддя.
Зараз потрібно переводити всі папери в комп’ютерні документи. Потім нейромережа автоматично розподілить їх у відповідності з категоріями і займеться прийомом звернень громадян через інтернет.