Політика

У РОДНІ ДОНАЛЬДА ТРАМПА ЗНАЙШЛИ УКРАЇНСЬКІ КОРЕНІ

У РОДНИ ДОНАЛЬДА ТРАМПА НАШЛИ УКРАИНСКИЕ КОРНИ

Зять подібного президента США Дональда Трампа, Джаред Кушнер, нібито є нащадком українських емігрантів по лінії матері, яка родом із Тернопільської області.

Відзначається, що Кушнер сам розповідав під час виборчої кампанії про своє коріння по лінії батька: його бабуся, дід і прадід вижили під час Голокосту і приєдналися до партизанів, які переховувалися в лісах на кордоні Білорусі та України. А по лінії матері Джаред виявився євреєм з українським корінням – про це сказано на американському генеалогічному сайті.

Згідно з даними сайту, дід матері Кушнера, Давид Штадтмауэр, народився в селі Підгайці Тернопільської області. Також є дані, що його найближчі родичі родом з тернопільського села Козов та львівської села Краковець. Приблизно у 20-х роках Штадтмауэры перебралися до Америки і поселився в Нью-Йорку. І вже там батьки Джареда познайомилися.

В Україні запевняють, що Штадтмауэры приїжджали на історичну батьківщину, коли впав залізна завіса. Тоді в селі Бахов (8 км від Ковеля Волинської області) відкрили меморіал у пам’ять про жертви Голокосту.

“Меморіал звели на місці масового розстрілу євреїв. Його відкрили в 1991-му, і на відкриття приїжджала велика делегація з числа тих, чиї предки загинули тут”, — розповів директор Волинської громади прогресивного іудаїзму Сергій Швардовский.

За словами місцевих жителів, мати Кушнера, Сіріл, також побувала в нашій країні, розшукуючи могили своїх предків.

“У складі делегації була і Сиріл, або Сара, як ми її називали, зі своїм чоловіком. У Бахове вони шукали могилу своєї родички, тітки їх бабусі. Вони гостювали у нас пару днів, мій тато їздив з ними по околицях. Сподіваюся, що рідня Трампа приїде до нас ще”, – розповіла мешканка Волинської області Жанна Гуд.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України